Zorra e trashë

Zorra e trashë

Pershendetje. Zorra e trashë me ka dalë pakëz jashtë, po më pengon gjatë nevojës dhe më bezdis. Sot e vërejta. Si t’ia bëj? ju lutem m’ndihmoni.

         

2 komente për “Zorra e trashë”

 1. admin says:

  Pershendetje Guri,

  Faliminderit qe na ke shkruar. Nga ajo qe ke pershkruar duket se ke probleme me hemeroidet. Patjeter duhet te beshe nje vizite te mjeku qe te pershkruaj kurimin e nevojshem.
  Gjtihe te mirat,
  Stafi Nukjevet

 2. Dardan Kocinaj says:

  Pershendetje Guri, dhe faliminderit qe na ke shkruar.
  Ajo cka ju pengon ne regjionin anal zakonisht jane deformimi i venave te cilat jane ne forme te nyjeve dhe mjaft te dhimbshme. Duhet te kujdeseni per higjienen me produkte neutral- sapun dhe kryesisht me uje te vaket (ne vaske), rregullim te ushqimit dhe rregulim te defekimit (jashteqitjes). Preferohen ushqime te lengeshme (supa, gjella, ushqim i zier, me fibra). Praktikisht rekomandohet ushqim i cili merret me luge. Natyrisht qe keto nuk jane shkaktari i vetem i pengesave ne kete regjion, prandaj vizita te Mjeku Famijar, e pastaj edhe te Gastroenterologu do te e sqaronte problemin dhe do te e trajtonin rastin.
  Gjithe te mirat,
  Dardani

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: