zgjatja e tepert

zgjatja e tepert

Pershendetje,jam e shqetsuar me zgjatjen e tepert per djalin.Djali eshte 14 vjeq,qe nga i vogel ka qene me i gjat se moshataret mirepo tani me shqeteson fakti se tani eshte 14 vjeq dhe eshte i gjate 2metra .Tani jam ne siklet se a duhet ta bej nje kontrolle nga mjeku per te ia ndal rritje.
Ju faleminderit!

         

2 komente për “zgjatja e tepert”

  1. Andi says:

    Në rregull është ska ndonjë brengë
    Ske përse të bengosesh veten tuaj
    Me këtë fakt

  2. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Duhet te konsultoheni me pediatrin dhe endokrinologun. Rritja e personit varet nga trashegimia, lloji i ushqimit, klima e shume faktore tjere.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: