Xhelozia

Xhelozia

Prsh , jam nje vajze 22 vjecare , jam e fejuar dhe i fejuari eshte teper xheloz .
Ne fillim nuk e shfaqi xhelozine por pasi shkoi jasht shtetit ai me ndalonte per cdo gje , me kerkonte llogari per cdo gje , ku je , ca ben , dhe kur isha ne shkolle me thonte pse e mbarove ne kte ore pse kshu pse ashtu dhe shpesh her kemi pasur shum debate.
Ne duhemi shum , e di qe me don shum dhe e dua shum por kjo xhelozi sme le te qete , sepse asnjeher si kam len shkak per tqen xheloz dhe ndihem shum keq sepse them qe xhelozia e tij sdo hiqet kurre !
Une e dua dhe nuk dua te ndahem me te por sdi si tja heq xhelozine
Se di ,, sbesoj qe e heq xhelozine , mbase e ka nga largesia ose nga mungesa besimit por un si kam dhen shkak as dhe nje her te vetme !
Ju lutem me jepni nje keshille sepse kur ai me shfaq xhelozine un ndihem shum keq saqe nga nervat sdi ca bej me !

         

2 komente për “Xhelozia”

  1. PSICOLOGA ITALIANA says:

    PERSHENDETJE!! Xhelozia nuk eshte mungesa e besimit ndermjet partnereve eshte frika e humbjes .Dhe un mendoj qe i fejuari jot nuk eshte se nuk ka besim tek ty ka vetem friken se mos te humbas sic e ke thene vet se ai te don shume prandaj behet xheloz se nuk don qe te te humbas .. Por ti mundohu kur ai behet xhelo ta qetsosh duke i thene fjale me te bukura… Asnjeher mos iu kurderpergjigj keq kur ai behet xheloz .E ka edhe nga largesia ngaqe eshte larg mendon gjera te keqija mbase ti nuk ke per ti bere kurr ato gjera sepse don vetem ate … Cdo gjr ndodh me mirkuptim mundohu ti flasesh sa me qet dhe me bukur qe ai te jet i sigurt atje ku eshte ..FALIMINDERIT!!!

  2. Anonymous says:

    Shum faleminderit per keshillen !

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: