Vonese e menstruacioneve

Vonese e menstruacioneve

Pershendetje, une jam Lorisa dhe jam 24 vjecare. Problemi me te cilin ballafaqohem prej kur me kane ardhur menstruacionet eshte vonesa e tyre. Heren e kaluar i kam pasur me daten 1 janar kurse sot eshte data 14 shkurt dhe ende nuk me kane ardhur. Ajo qe me shqetson eshte se javen kur duhet ta kem ciklin me dhemb shume gjoksi, lukthi me fryhet, me dalin shume akne ne fytyre dhe kjo vazhdon deri diten kur me fillon cikli. Prandaj desha te di se cfare duhet te perdor per ta rregulluar ciklin, pervec kontraceptiveve, per arsye se kam degjuar qe jane te demshem.

         

Një koment për “Vonese e menstruacioneve”

  1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Ju keni qregullim te ciklit menstrual definitivisht ,dhe duhet vizituar Gjinekologun që të ju ordinoj terapi dhe skjarime . Dr Premtimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: