Vitamina d

Vitamina d

Pershendetje , ju pergzoj per faqen nuk je vet 🙂
Kam shqetsime pafund 😏 nuk e di si t ju shpjegoj aq shume kam , Jam nje djal 23 vjeqar , jam i dashur per njerzit , te gjith me duan dhe i dua ,jam shum pozitiv nuk pritoj mi ndihmu dikujt sepse m doket qe shlirona shpirtnisht ,mirpo nuk kam rehati ne vete qe 5 vite ,i ka 5 vite qe vuaj nga lodhja /ligshtim/marramendje/mundim per te vjellur/veshtirsi ne frymarrje/djersitje/dhe puls i ngadalt/ zbehem ne fytyr shum/ pamje te erret , ngerqe te duarve ,shoh shum erret sikur te jem ne ënderr , pas ketyre shqetsimeve pas 5 viteve morra vendim te vizitohem te gjdo mjek qe eshte nevoja , se pari analizat e gjakut , deri me te thellat , gjandrat teroide dhe te gjitha rezultuan mire ,pas asaj desha te eleminoj problemin me veshke pankeras , bera njer ultraza , doli mire
Pas asaj vizitova nje kardiolog shum te fort , per te eleminuar problemin me zemer , Eko te zemres bera , doli mire
Pastaj bera helikobakterien doli mire
Bera vitaminat b 12, doli 150, 10 me shum se minimalja
Pas asaj ,bera kalciumin dhe vitaminen D doli pamjaftushmeri 20 ,si dhe kalciumi 1.96
Un kam ber ekg te zemres ,EEG te kokes , Ct te kokes , heliko bakterien, vitaminat b12 / feririnin hekurin/ ultrazerin, kam vizituar mjekun per sy pasi qe kam njolla ne shikim sa her qe shikoj bardh m baraqiten do vija,si marimanga ,
Me shqetson fakti qe ndina i dobet , ligem ne mas te madhe nese ka dikush problem me vitamin D le te shkruan pasi qe kam deshir te flaj me nje njeri po me te njejtin problem faleminderit.

         

2 komente për “Vitamina d”

  1. Shkodran says:

    O une jam kshtu edhe ma keq hala edhe une kam problem me vitaminen d e kam 20 dhe prap kom lodhje ligeshti e tonat tzezat por nuk po e di a eshte shkaku i vitamines d apo ndonje gje tjeter.

  2. Shkodran says:

    Edhe une jam qishtu edhe kam problem me vitamin d por tash sa e ki vitamin d dhe aje duke perdor ndonje suplement per vitamin d sepse une nuk jam duke perdor kurgjo ddhe ka disa muaj qe skam
    Bere analiz per me kqyr qfar niveli e kom vitamin d sepse jam
    Ekstrem i lodhur sikur mem hup muskujt lodhje e pa pershjrushme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: