virgjiniteti

virgjiniteti

miredita.jam shum shum e stresuar dhe me vjen dhe zore te hapem per tema te tilla por jam shum e shqetsuar dhe duhet patjeter tjua bej kete pyetje.para ca kohesh i dashuri im me futi gishtat siper tutave dhe kur shkova ne shpi pashe te mbathurat me ishin bere me gjak,ne ate cast me iku truri u shqetsova jashtezakonisht shum dhe qe nga ajo dite skam gjetur qetesi ne vetvete,pas 10min e mora ne tel e pyeta dhe me tha qe ska mundesi te ndodhi nje gje e tille,nuk e di nese kan qen periodat apo kam humbur virgjerine…ju lutem ju lutem me ktheni pergjigje se kam shum koh qe skam ven gjum ne sy sepse kam qen e stresuar.me respekt xxx

         

5 komente për “virgjiniteti”

 1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

  Nese nuk kan qenë koha e periodave egziston mundësia edhe e lëndimit(është mjaft me rëndesi me e ditë sa ka zgjat gjakëderdhja,a ka qenë sa ditët e periodave apo me pak?). Nëse jeni e shqëtësuar mundet të bëhet verifikimi i virgjërisë ne Institutin e Mjekesise Ligjore.Dr Premtimi

 2. Gjinekologu says:

  Tung. Gjithcka eshte e mundur. Ndodh qe te disa femra cipa e himenit te shkyhet me lehte e te disa me shume veshtiresi. Te disa percillet me gjak e te disa pa gjak ose me fare pak gjak. Sidoqofte, ti duhet t’i besh disa perllogaritje normale dhe ta heqesh se paku opcionin se ai gjak ka pas te beje me menstruacionet tua. Porsa ta kesh eliminuar apo konfirmuar kete opcion, atehere mbetet qe per ta vertetuar te shkosh te gjinekologu per nje kontrolle rutinore.

 3. alma says:

  E kuptoj shum mir shqetesimin tuaj se edhe une kam pasur ket shqetesim deri sa bera ni vizit te gjinekologu .Nese i dashuri juaj ja ka fut gishtin ne vagin ju keni qen lakuriq at’her egziston mundesija qe te eshte shkir himena ose pelhura e virgjeris…po nese vetem ja ka ferkuar vagin ather nuk mendoj qe mund ta hubesh virgjerin shumica e vajzave qat perodave vendosin tampona e nuk humbesinn virgjerin…me mir shkoni te naj gjinekologe edhe ajo do tju keshilloj me se miri mos lejo qe frika se ke humbur virgjerin te te lee pa vizituar gjinekologun dhe ti te jetosh e shqetesuar gjithmon..

 4. Anonymous says:

  e kom ni pytje tnjejt gati me pytjet e para kur kam qen ne moshen 16 vjeq i dashuri im me ka prekur tek vagina mbi brek dhe me ka ferkur por pas gjys ore kam par qe kam gjakderdhe por gjakderdha ka zgjadur sa dit e periodave. ju lutem me tregoni se a kam mundur ta humbas virgjerin?

 5. Qendresa says:

  Jam qendres kam qen e dashuruar dhe me te dashurin tim kam ber Mardhenje ,por tash jem ndar jam e shqetesuar shum sepse nuk jam me Virgjine Doj te di Amund ta kthej Virgjnitetin dhe sa mund te me siguroni qe nuk e veren personi i ardhshem per virgjinitet qe ekam humbur ju lutem te me kthen pergjigje pozitive .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: