Virgjeria

Virgjeria

Para 6 viteve dmth i kam pas 15 vjet jam kan pjes e ni dhunimit. Mardhenja jon ka ndodh 2 min dmth kam pas gjakderdhje. Po organin mbreda nuk e kam ndi mas sdi sa kohe jem bo perseri bashk me at person. Kur e ka pa qe jam qik si duhet i ka ra pishman per gjerat qe mi ka bo mandej mka prek me dor dmth me gishta ka pas kontakt. Aj u sjell me mu gjdo her dhunshem edhe e kam kput lidhjen . Tash e 6 vite un se kam paa aa tvetmin kontakt ne mardhenje me as kend. Pytja ime esht kjo a ka munsi mu kan hala e virgjer osht shum pak perqindja. Pytja ime esht kjo sa osht e sigurt qepja dhe sa koh duhet mu rujt per mos me pas kontakt dhe sa osht mundsia per mos me kuptu. Edhe ni her un jam e ngusht mbrenda ne organ. Se kam ndi as edhe ni pik knaqsi dhe as se kam ndi organin mbrenda. Per veq dhimbjeve. Tu kisha lut me gjith zemer mem kshillu. E di qe thu virgjeria esht mentaliteti i shqiptarit. Amo mu mduhet me bo gjithqysh qat sen.

         

3 komente për “Virgjeria”

 1. Edonaa says:

  Je lutna le tshenon dikushh

  1. admin says:

   Pershednetje,

   Faleminderit qe ndave shqetesimin tend me ne, na vjen keq qe gjindeni ne nje situate te veshtire per ju, pyetjen tuaj e kemi pranuar dhe e kemi derguar te eksperti perkates shume shpejte so te marresh edhe pergjigjien tende.

   Gjithe te mirat,
   Stafi Nukjevet

 2. Elida Gjata says:

  Pershendetje, Emine. Para se gjithash, duhet te kuptosh nje gje: une nuk gjykoj askend. Sigurisht qe duke kaluar gati gjysem shekulli jete, ndryshon mentaliteti. Dhe ti kupton se sa pak rendesi kane disa gjera qe dikur i quaje te rendesishme. Por duke e ditur ku jetojme, te kuptoj plotesisht. Mundesia qe me qene e virgjer eshte e paket. Nga ana tjeter, ka mjeke qe e bejne himenorrafine (qepjen), por ajo rekomandohet te behet disa dite para kontaktit me partnerin e ri, qe te funksionoje me mire. Sinqerisht, nuk kam eksperience ne kete gje dhe nuk di te te them detaje te tjera. Por ka plot njerez qe e kane bere dhe duket se ka funksionuar. Une te uroj fat qe te gjesh nje partner te mire, qe te kete mendje te hapur e zemer te gjere. E te mos jesh e detyruar te besh dicka te tille.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: