Vetvrasja

Vetvrasja

Pershendetje
Ju lutem me tregoni dikush cila qesht menyra me e let dhe pa dhimbje per vetvrasje
Dua te vdes skam me jet per mu ju lutem me ndimoni po qmendem dal ngadal .
Kam ber para 2 dite nje pytje per cista
Por tani duaa te vdess dua te vdes me ndimoni dikush me qka duhet te bej

         

6 komente për “Vetvrasja”

 1. admin says:

  Pershendetje e dashur Desa,

  Te flaenderojme qe na ke shkruar ne ne kete moment kaq delikat.
  Pyetja jote e pare do te marre pergjigje brenda dites se sotme.
  Nderkohe po ja dergoj kete shqetesim tendin tek nje nga ekspertet tane. Ne do te te luteshim per pak durim, dhe lexo mes nesh dhe bashkemoshatareve te tu, si edhe pergjigjet e ndryshme te eksperteve.
  Gjithcka e ka nje zgjidhje, dhe se bashku mund t’ja dalim.

  Jemi ketu per ty!
  Te urojme gjithe te mirat,
  Stafi i NukJeVet

 2. lindita says:

  Jo, o njeri per as nje send nuk duhet ba ai veprim.ka zgjidhje per c do gje.edhe une si ti kam shkua. Po natural e meno per jeten.ti ske linde me deshirentende as nuk ke me vdek prej dores tane. Une kur kam menu me e ba shpejt me erdhi ne men une skam dit se po lind as se di se kur do vdes. Prandaj te lutem.shkruaj se ktu jam te kthej pergjigje me kenaqesi

 3. Xhevahire Balaj says:

  Pershendetje Desaa,

  Nga letra e juja po kuptojme qe si duket per momentin po ndiheni jashtezakonisht e shqetsuar dhe e merzitur.
  Te gjithe ndonjehre ndodhemi ne situate ku asgje nuk duket qe ka kuptim dhe mendojme qe menyra me lehte per te lehtsuar dhimbjen eshte ti japim fund jetes, por vertet a eshte kjo zgjedhja qe ne deshirojme?????
  Sigurisht jo po kaloni nje periudhe jo te lehte jetsore por nje pjese e juaja nuk ka deshire te vdes dhe ndoshta beson qe ende mund te provojme zgjedhje!

  Ju lutem na tregoni se cfare po ju shqeteson dhe ne mund te ju ndihmojme qe ju te merrni ndihmen profesionale.
  Eshte shum normale te kemi kriza dhe te ballafaqohemi me kriza, po ashtu eshte normale qe te kerkojme ndihme profesionale.
  A keni kontaktuar ndonjehere ndonje piskolog apo jeni keshilluar me diken?
  Ju lutem ne letren e rradhes na tregoni se ku jetoni ne menyre qe ne te ju sigurojme kontaktet ku ju mund te merrni ndihme nga psikologu pa pagese!
  Sigurisht qe shum shpejte do ta pranoni edhe pyetjen qe keni parashtruar per cista po ndonjhere per arsye te numrit te madh te pyetjeve zgjat pak deri te pergjigjia!
  Deri ne letren e rradhes mirmbeteshi!

 4. Desa says:

  Po spo du me jetu mo
  Po kam frik mos jam shtatzan kam ber 10 teste te gjith kan qen negativ kam pas menstruacione 2 muaj po pak dhe me vones doktori tha qe kam cist po spo muj me bind veten se qajo ti ban krejt qeto dhimbje

  Por gjoksi ka ndryshuar ngjyr dhe dhem me duke ju lutem me ndimoni jam keq shumm keq sa me vjen te hidhem prej ndonje banes ose te prej venat

 5. Desa says:

  Me ndimoni ju lutem

 6. Ana says:

  E dashur Desa nese testet kan dalur negative dhe doktori u ka then se keni cist atehere mos u stresoni pasi edhe cisti mund te shkaktoj qrregullime ne cikel menstrual. Shtatzania kuptohet me nje test te thjesht mos u merzit nuk eshte fundi botes te keni nje cist ngase ato mund te trajtohen nga mjeket. Uroj te sherohesh sa me shpejt dhe mos u streso duke menduar vetem gjera negative ngase edhe stresi eshte shkaktar i qrregullimit te ciklit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: