Vetvrasja

Vetvrasja

Prsh stafi un jam 18 vjeqare dhe me heret kam kaluar nje gjendje qe kusha probleme me frymarrje frika te mdryshme por me ndimen e nje psikiatri kjo gjende pothujse me kaloj e gjitha por tani kam nje shqetsim shum te madh i cili ka raste kur eshte koha e vranet nuk e di psee me hyn frika se un do bej vetvrasja shum me shqeteson kjo vazhdon per pak koh dhe me as me largohet dhe shlirohem shum por me perseritet prap dua te dij a eshte kjo sulm i panikut dhe nese eshte sulm paniku un dij se sulmet e panikut nuk ndodhin asnjeher ajo qe ne mendojm a eshte e vertet qe un vetem e mendoj dhe nuk e veproj kete gje ju lutem per nje pergjigje

         

Një koment për “Vetvrasja”

  1. Zana says:

    Po shum e vertet eshte qe vetem te shkon mendja e ne realitet nuk ndodh as nuk bon kurgjo, po ta them kete se vet e kam perjetu per 5 vite me rradh. Ankthi eshte nje sen teper i keq sa qe kaniher kam than ma mir ta kisha pas nje semudje qe ma kish marr shpirtin se sa me vazhdu me jetu qeshtu me frik. Qdo qe ki me kalu ato jan vetem mendime qe ta lodhin shpirtin e krejt trupin po duhet me u mundu me i kalu edhe beson se koha e bon te veten edhe ti ki me bo ma mir sikur qe kam bo une dhe shum te tjer. Sa her kam ardh ne kete forum dhe lexojsha komentet e tjerve oh zot e sa kam lyp ndihm gjethka po qdo sen pervallohet vetem duhet me pas deshir dhe fuqi me u sheru. Nje sen qe ma ndihmu shum u kan me u shpreh me te familjes, sa her kam pas mendime qesi sikur tuat e kam thirr dikun te familjes ja kam tregu mendimet edhe kam kajt, tani e ndihsha veten ma mir. Kurr mos te vjen marre me kerku ndihm se qdo njeri ne ket bot vun prej diqka ose naj semundje edhe kjo eshte semudje sikur tjerat ku duhet kerku ndihm te mjeku e te familja. Per veten time kam shku te te psikologu dhe shum me ka ndihmu ma ka spjegu se qka kam dhe qysh me i largu ato mendime, tash fal zotit jam shum mir veten se jam njeri shum i ndishem nuk duhet me ngarku veten, me ju rujt shum stresit se meniher e ni veten teper te lodhshme edhe nuk ngina mir frym, me rreh zemra shpejt. Beso se ka me te kalu vetem qetesoje veten. Te uroj shum fuqi dhe sherim sa me te shpejt

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: