Vetrasja

Vetrasja

Jam 23 vjec
kam shum probleme ,,
dhe shum dhimbje ne trup !!
me tregoni dicka si te beje vetrasje pa vuatje ???
me kan ndodh shum gjera ne jete
se keni iden ju se nuk jeni ne trupin tim

         

2 komente për “Vetrasja”

 1. admin says:

  Pershendetje,

  Te falenderojme qe na ke besuar ne nje moment te tille. Shqetesimi dhe pyetja juaj i eshte derguar menjehere ekspertes.
  Nderkohe qe do mundohemi t’ju kthejme pergjigje sa me shpejt, do te te luteshim te na shkruash me gjate mbi ate qe te shqeteson, dhe te ka bere te mendosh gjera te kesaj natyre.
  Jemi ketu per ty!
  Stafi i NukJeVet

 2. Xhevahire Balaj says:

  Pershendetje,

  Ju faliminderit per gatitshmerine qe na keni shenu.
  Mendja dhe trupi nuk jane te ndara dhe mund te ju kuptojme shum mire kur thuani qe keni perjetuar shum dhe keni dhimbje ne trup. Perjetimet tone te renda manifestohen edhe me dhembje ne trup edhe pse organikisht ne ndoshta jemi te shendoshe!
  Arrij te ju kuptoi qe ne keto momente jeta ju duket shum e veshtire dhe mendoni edhe opcionin per vetvrasje por le te shikojme cfar opsiones tjera kemi ne dispozicion.

  Ju keni permendur qe keni perjetuar shum gjera, a mendoni qe kish me ju ndihmu nese ne letren e rradhes do na shenoni se cfar ka ndodhur dhe si ja keni dal deri me sot, cfar ju ka ndihmuar?
  Perjetimet e veshtira mund te perpunohen dhe pastaj edhe simptomat trupore zhduken, njerzit vazhdimisht raportojne qe kur kan arritur me bisedu me nje profesionist kane arritur te ndjehen me mire dhe me qete.

  A jeni takuar me ndonje piskolog deri me tani, nese jo lu lutem na tregoni nga cili regjion vini dhe ne mund te ju japim kotaktet ku ju mund te merrni ndihme pa pagese .

  Ju lutem na njoftoni ne letren e rradhes se a jeni trajtuar per dhimbje ndonjehere te ndojne mjek dhe ne cilat pjese te trupit I ndjeni dhimbjet me shum, si I pershkruani dhimbjet, a zgjasin shum a pak, a jane therse apo jane dhimbje te thella.

  Ju lutem na njoftoni cfar beni ne perditshmeri, si duket perditsheria, si e kaloni kohen e lire, a keni ndonje hobi, talent qe juve ju pelqen shum?

  Nese mendimet vetvrasese ju shqetsojne shum ju lutem kontaktoni mjekun me te afert ose policine!

  Deri ne letren e rradhes,
  mirembeteshi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: