Vetmia

Vetmia

Prsh jam nje vajz ndihem shum e vetmuar e hutuar kjo situatë ka qen gjithmon qe femij i mbaj gjerat mbrenda dhe nuk i shpreh shum fakti qe isha ne shkoll se ndryshoi dot gjendjen time humba cdo shok e shoqe e lash veten te me merrnin neper kemb te tjeret po’ Tani qe asnje gje se bera realitet dhe ndihem shum keq qe nuk iu a shperbleva prinderve te mi nuk arrita ti krenoj si duhet
Mendoj edhe te vdes se si shikoj dot ne sy prinderit e mi me vjen turp nga vetja me ndihmoni ju lutem 😭😭nuk po’ arrij te gjej zgjidhje

         

2 komente për “Vetmia”

 1. Andi says:

  Ngadal me kohen do rregullohet.Ji e fort brenda zemers tende dhe ki pak krenari per veten mos i le gjerat qe te ndodhin te te ulin posht.Rrespekto vetveten dhe mundohu dalngadal te ecesh me koken lart. Ju Falimderit

 2. Selvije Izeti says:

  Pershendetje ,

  Te faleminderit qe keni ndare shqetesimin me ne,

  E kuptoj qe jeni e merzitur. Thuani qe ne te kaluren nuk I keni bere gjerat siq duhej dhe se tani ndjeheni keq per kete. Fatkeqesisht ne nuk mund te zhbejme te kaluaren, por mund te ndryshojme te ardhmen. Asnjehere nuk eshte vone, te fillosh me ndryshime. Cdo ndryshim qe mund te besh varet nga ti. Per prinderit e tu, nuk eshte ndihmuese te te shohin se tani je penduar , qe te vjen keq qe I ke zhgenjy nese ti rri vetem dhe e mbyllur.Ti mund te besh ndryshime, duke hulumtuar nga vetja, cfare mund te besh ndryshe nga ajo qe bere deri me tani. Te fillosh nje kurs, te fillosh nje pune, cfardo qe te jete, do te mund te ndikonte mire ne mireqenjen tende psikologjike por edhe te tjeret qe te rrethojne do ta vleresonin kete besoj. Pranda fokusohu ne cdo ndrysim te vogel qe mund te besh. Mesohu te luftosh me guxim per jeten dhe jo te dorezohesh para veshtiresive. Veshtiresit na kalitin dhe na japin force me vazhdu edhe me tutje.

  Uroj me te mirat per ty. Kujdesu per veten

  Mos harro qe mund ten a shkruash sa here ke nevoje.

  Gjithe te mirat,
  Selvi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: