vetja

vetja

pershendetje jam nje vajz 18 vjeqare sa i kam mbush jam ne vit te fundit te shkolles se mesme. brenga ime qe kom nevoj me marr kshilla edhe me nda me dikon osht se un jetoj me familjen e nenes prind nuk i kam te ndar me letra dmth thjesht nuk kan komunikim bashk rrall ndonjeher. ne familje shum her shkaktohen probleme qdo dit ka zhurem qoft ajo bised me fjal e zhurshme qoft dhe ndonje goditje po jo qdo her. jam vajz e vetme nuk kam moter ose vella. ne shkoll shkoj shum mir kam nota tmira. un prej problemeve me shpi po stresohem shum edhe ne publik mdodh qe stresohem edhe ky stres po fillon me ndiku ne pamjen tem fizike . kam pak puqrra por kur kam stres ato mshfaqen shum dhe po ndihem akoma me keq. krejt qka du osht largimi i stresit.

         

Një koment për “vetja”

 1. Erduan Kllobucishta says:

  Pershendetje!
  Faleminderit qe ndani shqetesimin me ne. Eshte teper e rendesihsme kur kupton problemet dhe shqetesimet e tua dhe
  kerkon qe te marem vendim per ti ndryshuar ato. Do te kerkoja qe te gjesh gjithe forcen tende mbrenda teje dhe te
  vazhdosh te jesh e shkelqyer ne shkolle, nese mund te gjej ndonje pune qe te nxjeresh te ardhura, ndonje pune te
  pershtatshme dhe ate pune qe do, psh te jesh vullnetare ne ndonje organizate e me pastaj te fillosh ndonje pune, ndiq
  gjera qe japin kontribut ne komunitet, mundohu qe te punosh me gjera kreative. Gjej shoqeri qe te mbeshtesin, dhe
  tregoju atyre per problemin tende, kuptojet per ato gjera qe ti do ti ndash. Bej gjerat qe tit e pelqejne, ne kete menyre
  mbushesh me energji pozitive.
  Cdo te mire,
  Erduani

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: