vesvese

vesvese

kom frike qe vazhdimisht po me hin diqka.nuk kom shoqeri nuk dal jashte kujtoj qe po me kshyrin kejte njerzit.thojte nuki prej kurrr.dhembet nuk i laj.buk kur te ha gjysen e ha e gjysen e kshyre.çfare te beje jam ne hall?

         

3 komente për “vesvese”

  1. Mr. Sci. Dr. Shukrie Statovci - Psikiatre says:

    Ju po thoni se jeni ne hall sepse po keni frige , nuk keni shoqeri, kujdesi per veteveten u ka rene dhe ushqeheni duke shikuar buken.Ne nje situate cfare prezentoni ju diskutimi permes web-faqes eshte shume i veshtire. Jane disa gjera qe ju mundojne e per te cilat ndihma me e mire qe mund tu ofrohej do te ishte ajo institucionale.

  2. vitamina says:

    Ski pse me pas frik . Krejt jemi njesoj , krijo nje shoqeri te vogel si fillim fillo me i pastru dhomt prej thojt edhe ke me pa qe ki me kon si qdo njeri tjeter nket bot ki pak Besim tek vetja jote .. Kalo mir

  3. Graniti says:

    Nori. Kjo cfare ke pershkruar ketu eshte e manget per te ardhur ne ndonje perfundim, por si duket ke fobi (frike te paarsyeshme) dhe nese kjo qe po e permend ti eshte e ashtuquajtura fobi sociale. E kjo mosmbajtje e pastertise eshte nje lloj i pavetedijshem i arsyetimit te vetvetes per te mos dal ne publik e per te mos u shoqeruar dhe mosngrenjia e bukes deri ne fund – si forme e denimit te vetvetes. Nje sugjerim miqesor – fillo ta mbash pastertine, fillo te kujdesesh per trupin tend, fillo te ushqehesh me rregull sepse jo rastesisht ekziston thenja ”mendja e shendoshe ne trup te shendoshe” dhe patjeter se kur te ndjehesh i kenaqur me veten nuk do ta kesh bezdi e veshtire per te dal jashte ne publik e per t'[u shoqeruar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: