Urrina

Urrina

Pershendetje kam 1 porblem me urinen nuk kam fare shtypje kur urinoj, kam bo analizat urinakulturen spermakulturen nuk kam ndonje infeksion gjthashtu mejku me tha se e ke pak venet e zgjeruar pra varikocelen bera spermogramin me dolen analizat mire nuk kam dhimbje te testikujt, por problemi esht te urnia pse nuk kam shtypje ky problem me esht paraqit qe 1 vit por gradualisht

         

Një koment për “Urrina”

  1. Shkelzen Elezaj - Urolog says:

    Ka shume shkaktare qe mund te japin probleme me urinim. Mundet me qen nga infeksionet e urines dhe prostates, guret ne fshike urinare, ngushtimet e uretres, lendimet e kurrizit, atonia e fshikes urinare, semundjet metabolike si diabeti etj. Ju dujet te kryeni analizat rutinore te gjakut, urinen, UK me antibiogram, ultrazanin e traktit urinare (te matet edhe vellimi rezidual i urines) dhe cistoskopine, e ne baze te ketyre parametrave mund ta dijm se per qka behet fjale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: