Urolog

Urolog

Pershendetje, Urolog,deshta te te pyes se une qe 3-4 vite me
duket qe kom problem me fshikezen e urines, ndonjehere kam pas djegie, por tani nuk kom, ose kur nuk pi uje gjate dites kam nje djegie te lehte(ndoshta edhe prej vesit),analizat rutinore te gjakut,urines,urinokultura,ultraza dhe strisho(kurse mikoplazma ureaplazma skom bo se sjom aktivisht seksual as skom qen) te gjtha me kan dal ne rregull, kto analiza i kom perserit ka 2-3 here dhe gjithnje mire..Urology me tha je mire ske nevoj per barna, edhe mo qe dy vjet sjom kontrollu,amo a ka analiz tjeter me ba,qe me u bind plotesisht se e kom nga ana psikologjike.

         

Një koment për “Urolog”

  1. Shkelzen Elezaj - Urolog says:

    Nese ju dalin te gjitha analizat mire, e juve shqetesimet ju perzistojne, kjo mund te jete pasoje ose nga ndonje infeksion i meparshem i cili nuk edhte trajtuar teresisht dhe ka jalu ne infeksion kronik, ose ka zgjate aq shume sa te ka len qrregullime psiqike. Ju qe 2 vite nuk qenkeni kontrollu te Urologu, ju kisha preferu qe fillimisht te eliminoni anen organike te problemit e tek pastaj nese dalin te gjitha ne rregull duhet te lajmeroheni per vizite te Psikiatri. Deri atehere konsumoni sasi te medha te qajrave (uvin dhe bellushi), mos konsumoni pije te gazuara, alloolike, embelsira, qaj rusi, kafe dhe ushqime te djegesa dhe mos qendroni ne vende te ftohta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: