Universiteti

Universiteti

Pershendetje! Kam gabuar ne drejtimin e universitetit, nga njera ane dua ta le , nuk po mesoj dhe nuk me ka mbetur asnje motiv ne jete kurse nga ana tjeter nuk mund ta le pershkak se nuk di ku te shkoje tjeter dhe paragjykimet ne qytetin tim nuk mungojn . Besoj se nuk jam e afte te kryej kete qe kam zgjedhur , dhe tani nuk e di se per qfare jam e afte me . Qfare te beje me jeten time ?

         

2 komente për “Universiteti”

  1. Anonymous says:

    Prej pervojes time te sygjeroj ta lesh drejtimin nese je ne fillim se nese nuk e don at profesion do jete shume veshtire per ty me von kur t embarosh nuk do te kesh vullnet as me punu

  2. Anonymous says:

    Pershendetje.

    Fakti qe ke zgjedhur nje drejtim qe nuk e do nuk do te thote qe nuk je e afte. Mos e lere askend te te beje te ndihesh e atille. Ndegjo, asnje njeri nuk la nevoje te jape pergjesi per jeten apo vendimet qe i merr. Fundja secili per vete jeton. Njerezit e qytetit jane shume larg per te ndikuar ne jeten tende, mandje edhe familja nese nuk pajtohet me vendimet tua tinprape zgjedhe rrugen tende. Rendesi ka te jesh ti mire. Mos harro, njerezit do flasin u jape apo su jape mundesi. Eshte problemi i tyre jo i joti. Rendesi ka ti te jesh mire, te besh ate qe don dhe ta gjesh paqen me veten. Sinqerisht, Krenarja

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: