Turpi

Turpi

Problemi im eshte qe spo muj me pas nje marredhnje romantike me ndonje femen. E kom vrejte te vetja qe kur kom takona me ndonje femen qe me pelqen, nuk mundem me u shpreh hiq edhe kshtu perfundon gjithqka. Tash qe i kom plot do vjet eshte duke mpenguar shume edhe po ndihna shume budalle, edhe pom vjen shume marre kur ma permend najkush. Une e di qe nuk di me u sill me nje femen, po spo di qysh me ndryshu? Qka me bo?

         

6 komente për “Turpi”

 1. Koment nga të tjerët says:

  P�«rsh�«ndetje,

  Kujtoj se behet fjale me shume per nje preokupim apo brenge tenden.
  Identifikimi I situates si nje problem, mendoj se duhet bere ne konsultim me profesionistet. Per te ndodhur kjo, shpresoj te marresh guximin e kerkimit te ndihmes. Jo per arsye se duhen edhe pak informata ne menyre qe te identifikohet natyra e brenges tende.
  Veshtiresite ne realizimin dhe mbajtjen e marredhenjeve romantike, jo gjithmone e kane kuptimin se ti je ndryshe nga te tjeret.,
  Varesisht nga moshat, njerezit hasin ne veshtiresi dhe ne probleme ne komunikim me te tjeret. Kur behet fjale per gjinine e kundert kjo edhe mund te veshtirosoje me shume gjendjen. Deri ketu, ne baze te informacioneve te pakta, te rasti juaj mund te flitet per mungese vetbesimi dhe vetvleresimi. Disa njerez mendojne se duhet te jene teper te kompletuar apo edhe perfekt ne menyre qe te realizojne nje komunikim apo lidhej me te tjeret. Provo me qene vetvetja, n�« �§far�«do forme q�« je. Do t�« ndahesh i befasuar sa �§mohet kjo te pala tjet�«r. Komunikimi me t�« tjer�«t me shum�« lidhet me spontanitetin e jo me gjykimin paraprak.
  Nese p�«rve�§ k�«tyre �§ka ke prezantuar, ekziston edhe ndonj�« shenj�« apo simptom�« q�« nuk e ke shprehur, merr guximin t�« k�«rkosh ndihm�« ose shfryt�«zo literatur�«n profesionale q�« sqarojn�« �§rregullimet e ankthit, fobit�« sociale t�« cilat situata dijn�« t�« komplikojn�« jet�«n por, n�« t�« nj�«jt�«n koh�« jan�« edhe kaluese kur k�«rkohet ndihm�«.

 2. Koment nga të tjerët says:

  Ndoshta mund t ndihmoj paksa . Mendoj jo qe nuk din ti t sillesh me femra por ke frik qe gjdo fjal qe e thua do ta lendosh at ose ajo nuk do t jet e interesuar per ty pasi ti t bisedosh me te . Kshtu qe ti duhesh ta fitosh vetbesim e t flasesh me nje femer i qlir. Pa frik.

 3. Koment nga të tjerët says:

  E pse s po ja nise me ju tregu qe ke problem qysh mu sill, edhe kjo besoj ka me te shliru mu sill ma normal edhe ana tjeter ka me te kuptu ma shume edhe ka me marre parrasysh…..mirepo kto nuk duhesh mandej me keqperdor

 4. Koment nga të tjerët says:

  sajperket ksaj teme edhe ksaj qka the tii nuk kam ide diqysh edhe mu m’turprove ama kur del me ni qik mos e merr tragjike … thjesht krejt fol me ta qysh fol me naj shok fol edhe ti me ta n’fillim prezentohu edhe ajo prezentohet i thu mvjen mir pdeshiron diqka me pi thot poo e kerkon ajo diqka jo ti i pari po ajo ama qka kerkon ajo kerko edhe ti , jo mi thon edhe mu ni qasi po e gjan metoden me te embel per tu shprehur … i sjall pijet jo mi ja qit vetes ne got ti te parit po ja qet asaj jo me ja mush plot goten poo vetm pak kallxo europjanizmin tond munhu me qen sa me i thesht let jet ajo nje nat tersisht e thjesht mos e merr tragjike thjesht bo bised por sa me larg iki temes se dashuris ne fillim po mendoj pastaj ti i sheh rrethanat se si jan dhe mund tu afrohes ngadal temes se dashuris por sa me shum qe ju afrohesh temes se dashuris aq me te embel boeje zerin dhe ngadal ngadal afrohu edhe ti me trup pran saj jo me ju gju si gjoja me lendu a naj sen por njher vetem prekja duart pastaj krahet pastaj faqet dhe qafen dhe ne dund ja prek floket sepse floket kur nje mashkull ja prek nje femre do te thot qe te dua pastaj mund tja puthesh syt sepse po ta puthesh ne sy nje vaz do te thot qe me puth mua ne buz dhe besoj qe ajo do ta di ket test te dashuris dhe keshtu do filloj nje jet e re per tyy oo vllaa …

 5. Koment nga të tjerët says:

  thjesht mendojj se ende nuk te ka ardhur koha per te qene me nje lidhjernkeshtu qe mos mendo vetem per nje lidhje aventuriste por per nje seriozernGjithashtu nese e pranoj keshillen time do te sygjeroja qe tiu lutesh ALLAHUT sepse vetem AI mund te te ndihmoj rreth qdo gjeje;)

 6. arda says:

  Poo une qe skuqnaa kur foli me dikee Kur folin per mu mir Gjithmonn gjithmonn…m’vjen nifar temperaturee n’ftyr QKA ME BA A M’DIHMON DIKUSHH ,,,JU LUTEMMMMM ….E kampas n’plan me shkuu n’gjermanii me vizz 3 mujshee edhe me kqyr qka pom thojn mjekt atjee sdi sa ja vlen kjoo?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: