Testikuj

Testikuj

Pershendetie jam nje djal 19 vjeq pyja asht per urinologun para 1 muaji mu shfaq nje problem nuk kishe erkson(smu qojke penisi) edhe u bana shum merak shkova te urinologu mu kontrollu analizat e gjakut mkan dal shum mir urinologu mtha je OK mka qit mi perdor tableta (Xanax 0,25mg) edhe(Meca Herbal Supplement 500mg)jam ti perdor 15 dit e para paten efekt shum mir gjedja si mepar mirpo prap i njejti problem spo kam erkson edhe pse hala jam ti perdor kto tableta sa i perket aktivitetv fizike merrna shum nasht per shkak te stresit se po kam kohen e fundit ama se besoj ka pas raste jam kan mashum ne stres e depreson po mu qojke qka munet mu kan prblemi mos asht se mastruboj shum 2/3her ne dit qe spaku 8 vite mos asht qatu problemi.ju lutem me kthe pergjigje.faliminderit

         

Një koment për “Testikuj”

  1. Shkelzen Elezaj - Urolog says:

    Zvogelimi i potences mundet me qene me etiologji organke ose psiqike si te depresioni, stresi i vazhdueshem, frika, problemet ne familje dhe shoqeri etj apo organike si psh: semundjet e eneve te gjakut, semundja e sheqerit, tensioni i larte i gjakut, obeziteti (mbipesha), jeta pasive, konsumimi i tepert i alkoolit dhe duhanit apo droges, apo semundjet e vet penisit ose ne rast se nuk ju terheq partneri seksual. Ju keni masturbu shume shpesh, qe poashtu ndikon ne humjen e ndieshmerise gjate aktit seksual me partneren. A vuani nga ndonje semundje dhe a merni terapi. Per te dhen nje mendim profesional eshte mire qe paraprakisht te kryeni analizat laboratorike perfshire edhe echon e urotraktit, pasqyren e gjakut, glikemine dhe yndyrnat dhe te lajmeroheni per vizite te Urologu i cili do te ju ekzaminoj serish dhe ne baze te analizave dhe ekzaminimit do te vleresoj se a keni nevoje per terapi eventuale. Gjithsesi ju kisha preferu edhe nje vizite te Psikiatri per shkak te stresit dhe depresionit te vazhdueshem qe keni.
    .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: