te nderuar psikolog

te nderuar psikolog

te nderuar psikolog
jam 18 vjeq dhe kam nevoj per ndihmen tuaj
un kam qen me nje djal per nje vit e gjysme ai i ka ditur te gjitha te vertetat e mia dhe me ka pranuar per ate qe jam pasi qe un kur kam qen ne moshen 16 kam qen me nje djal dhe kam pasur mardhenie intime por jam me virgjinitet tash ky eshte ndare me mua me justifikimin qe smund te me pranoj per ate gje
qfare me sugjeroni te bej
faleminderit shum

         

Një koment për “te nderuar psikolog”

 1. Emine Doda says:

  Pershendetje,
  Faleminderit per besimin e treguar ne faqen tone. Shkruan ne letren tende per ndarjen me te dashurin, ndarje te cilen ti nuk e ke dashur. Tash sic duket je ne dileme se si te veprosh, pikerisht sepse ti ske dashur te ndahesh. Mendoj qe mund te provosh te flasesh edhe njehere me djalin dhe te kerkosh te sqaroheni rreth arsyes se ndarjes dhe te shikoni mundesine per te tejkaluar keto pengesa te cilat i keni dhe te cilat cojne deri te ndarja juaj. Mundohu te kuptosh cila eshte arsyeja e vertete e ndarjes. Mos e fajso veten per kete ndarje, sepse nje person qe vertete te pelqen dhe deshiron te te njohe edhe me shume, nuk te gjykon per gjerat ne te kaluaren tende. Posacerisht kur te thote qe te pranon ashtu sic je.
  Fokusoju ne nderkohe ne formesimin tend si person, ne njohjen e vetes, deshirave dhe aspiratave tua ne jete. Kur nje person e njeh veten dhe deshirat qe i ka ne jete, terhjek prane vetes njerez qe i pershaten ketyre nevojeve dhe deshirave te individit. E di, ndarjet nuk jane te lehta por
  zakonisht i ndodhin secilit, te pakten njehere ne jete.
  Shpresoj qe letra ime te ka ndihmuar sadopak. Mos hezito te na shkruash sa here qe e ndjen te nevojshme. Deri atehere, cdo te mire per ty.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: