tableta

tableta

po morzitna shum edhe i kom marr do tableta mej pi por qetsim qe thirren bedoxin

po spo di a jon por shqetsim qeto tableta

prind nuk guxoj mej vet se um vetin menihere por qka po morzitesh e nuk muj me ju tregu see kom per shkak te ni djali

as ne barnatore ose te mjeku nuk muj me shku

kshtu qe ju kisha lut mem ndihmu por qka jon tabletat BEDOXIN a muj me e pi une kur te jom e merzitur edhe pse i komm 14 vjet edhe a kan me pas efekt mem qestsu

faleminderitt. klm

         

18 komente për “tableta”

 1. Mr. Sci. Dr. Shukrie Statovci - Psikiatre says:

  Ju jeni nje vajze e re dhe ndiheni e merzitur. po thoni se keni perdor tableta Bedoxin pwr tu qetesuar.Une mund te ju them se ne situaten tuaj ka edhe menyra tjera per tu qetesuar, si p.sh. biseda rreth asaj qe te mundon me dikend qe ju e vleresoni dhe i besoni.Do te ishte mire qe te mos perdorni tableta cfaredo qofshin ato pa konsultim me mjekun.Sa i perket Bedoxin-it mund te ju them se nuk eshte per qetesim, por eshte vitamin sintetike B 6.

 2. Mr. Sci. Dr. Shukrie Statovci - Psikiatre says:

  Erleta Vitamina B6 gjendet ne ushqime qe ne i konsumojme,pervec kesaj kemi edhe formen sintetike te vitamines B6 qe prodhohet ne menyre artificiale.Ju po thoni qe nuk po ndiheni mire, ne nje situate te tille perdorimi i kesaj vitamine ne forme tabletash nuk ju ndihmon.E mira do te ishte qe te bisedoni me dikend nga shoqeria juaj apo edhe nga familja, dikend qe ju me te vertet i besoni dhe ndiheni rehat me te.Nese bisedoni me miq dhe familjar dhe ndjeheni edhe me tutje e merzitur, apo nese kete e keni te veshtire ta beni ju lutem drejtohuni nje psikologu qe te ju ndihmoj.Se pari shikoni a ka psikolog ne shkollen tuaj dhe nga psikologu i shkolles tuaj apo nga ndonje psikolog kudo qe te jete ai apo ajo mos hezitoni te kerkoni kete lloj ndihme sepse besoj qe do te mund te ju ndihmonte ne situaten ne te cilen gjendeni ju. Me respekt, Shuki

 3. tableta says:

  JO tabletat per qetsin quhen BENSEDIN. ama je shum e re edhe e ki jeten perpara sma merr menja qe duhet me i perodr kto tableta edhe un jam kan ne mnosh tane edhe ka pas shum ratse kur kom pi ama ma mir o mi kalu problemet vet me u ba ma e fort se jeta tsjell shum te papritura me ja nis tash me pi barna ne kit mosh per ni problem te vogel po masnej kur ti bajsh 17 18 ki me pas shum ma shum probleme, vujtje qe kan met shkatrru, kshtut tkisha keshillu banu e fort edhe mundohu me i tejkalu problemet me forcat e tua ki me pas ma mir per te ardhmen flm.

 4. tableta says:

  DR.SHUKRIE STATOVCI. QKA ESHTE VITAMIN SINTETIKE B6?spo di qysh mu qetsu ndryshe spo kam qka me bo :s`koment nga te tjeret-flm per kshillen ama spo di qkaa me bo,se po ndjehna shum keq :s

 5. OLTI says:

  Mirdita,un dua te mar keshilla nga ju se si mund ta heq stresin,pasiqe nuk po mundem te koncenterohem ne mesime dhe jam shum i stresuar afro dy jav me tregoni cfar mund te bej qe te mund te mesoj lirshem

 6. gita says:

  mirdita une jam nje vajz qe kam nje problem qe 1 vit e gjysem kam shume frik te shkoj dikun ose te hip me ndonj vetur a po autobus pergjithsi kam shume frik te dashur kam qe 5 vite jam me te aj e din problemin tim qe kam une poer ket po kam frik dhe te martohem kam qen neper mejk e tashe per momentin jam tu perdor flusetin dhe demetrin kam pi shume ilaqe po nuk me kan regaur aspak tashe qe kam fillur keto hala se di kam pas shume mendime te kshija ne kok nga nje her me ardhke ta mysja veten me jepni nje keshill ju lutem qfar te bej si ta tejkaloj ket

 7. sivi says:

  Paraprakisht ju pershendes

  KAm nje pyetje per njerin nga psikologet. Kam nje problem dhe nuk mund ta zgjidh kam qen edhe te psikiatri por pa sukses ta kaloj kete problem me kosulta dhe biseda.Besoj se problemi im nuk mund te zgjidhet deri sa te mesohem me kete fakt .

  Tani jam duke perdorur tab. Ksalol dhe vit.B6 .

  Dashta te di se a mund te ndikoj negativisht perdorimi i tepert i ketyre tab. sidomos i tab.Ksalol dhe a ka ndonje tab. tjeret qe mund te ma kshilloni ju?

  FLM, ju pershendes

 8. Dite says:

  Koheve te fundit po ri shum nervoze,e kame nje djal dhe e ushqej me gji,deshta me ju pyet a ndikon Bedoxin B6 ne gji nese e pi hapin.

  Faliminderit per mirekuptim

 9. sjamdoktor says:

  lexova shum nga shqetsimet e te rinjeve,keni shum te drejt te merziteni dhe shqetsoheni,por kurrsesi ta koncentroni fuqin tuaj ne hapa per qetsim,nese mendoni se diqka sfunksionon me ju me te vertet,ateher duhet te flisni prind,me doktor profesionist,moter vella,shok,shoqe jan per shqetsime te lehta te cilat perditshmeria na servon,nuk problem tpa mposhtur,por nje gje duhet te dini,ilaq i vertet eshte tek ju ngjoksin tuaj,ntrurin tuaj,imagjinojeni nje te semur vertet nga ndonje semundje akute,qfar jan shancet e tij/saj,ndersa kto probleme duket qe jan shum te kalueshme,gjeni vullnetin ne guximin tuaj,mos e leni te zbehet,do ishte ilaqi me i mire per mendjen dhe trupin e juj…nga pervoja edhe i shkruva keto.

 10. Irena says:

  E nderuar,jam nje 17 vjeqare kam nje problem un kam jetuar ca vite ne austri dhe shkollen fillore 2vite kam kryer ne kosove dhe te mesmen ketu e vijoj kam qene ne lidhje me nje djale 3 vite per shkaqe familjare te tij atij i duhet te largohet nga ketu dhe ne smund te jemi bashke me jam shum e deshperuar me duket se nuk kam arsye per te jetuar sepse e kam dashur me te vertete shume dhe smund te bej gje pa te,poashtu familja nuk ma kushtojne vemendjen shkojne ne pushime dhe mua me lene te gjyshi sepse vetem ate kemi gjyshja ka vdekur ,duket se nuk u intereson fare,me ka shkuar mendja te vetvritem dhe ende jam me ate mendim ,nese mund te me ndihmoni do tjua dija per nder shume ,faleminderit shume

 11. nga pr says:

  jam nga pr jam e martuar qe dy vite jam dashurua vet me burrin qe jetoj desha nj kshill prej juve burri im esht shum nervoz nuk me duron per nje fjal me te vogel si nuk i pershtate ati qohet me mshon me rre edhe deri te mbytja na vjen ju kisha lut qka mundet aji me perdor per te qetsuar se te as nje mjek nuk pranon me shku thot nuk kam sen ju pom bani nervz kshtu ju kisha lut qe te me ndimoni se disa her kam vendos te ndahem por e kam nje femi shpriti me lendohet ta le ate nuk mundem por edhe ky masandej i bjen pishman pse ka ndoll ashtu pendohet shum por un tash me te jetoj por veq hatri i femijes se kam frki te jetoj me te tutem mos pom mbyt ju lutem te mindimoni cil lloj hapa i ndimon qe ta mban veq te qe

 12. Anonymous says:

  Ju pershendes juve kam pas probleme me shum se ju e kam shkatrru veten dhe tash i kam rregullu deri dikun po shum ikam ra pishman qe jam shqetsu aq shum se njeriu qe e don veten nuk e shkatrrron per dashni as per askend vetja esht e shtrejt edhe nuk shkattrrohet ok ju kisha lut miq te dashur behuni te fort duane veten tuaj e pasta te tjeret e kam prej pervojes se per juve as kush se shkatrron veten kshtuqe te dy gjinit ekzistojn e humb e fiton qaoooooooo zoti ju bekoft e ju ndimoft

 13. rita says:

  Pershendetje jam nje vajze 17 vjeqare dhe pe ndjej veten kohet e fundit shme te stresuar nuk po mundem te flej gjume mendja po me shkon gjithka dhe nuk po mundem te mendoj ne gjera te mira endrrat nuk po me lejn rahat dhe shpesh.po e shoh nje shoqe ne enderr te cilen nje koh te gjat i kam ndimuar por tash jam ndalur per shkak se ajo i ka rregullurpunet dhe nukka nevoj per mua un po mendoj qe ndoshta vetem tek ajo qe jam duke mendur jam stresuar dhe pse ajo vet me ka then qe sme duhet me ndima jote mitpo un po kam frik qe per shkak te asaj jam ber me stres dhe nuk po mund ta largon nga mendja po kom shum nevoj per gjum por gjumi nuk pom merr po mundohem qe ta qetsoj veten por prap gjumi nuk pom merr dhe po kam frik qe kystres
  Mund te vazhdoj per nne koh te gjat ,kam lexuar mjaft per stresin i kam kuptuar te gjitha pasojat por un nuk po mund qe ta mund stresin po mendoj qe nuk do te jetoj me apo ndosbta jan vendime te kota qe ka marr mendja ime the si per fund po kam deshir qe te bej gjum sepse jom lodh shum por nuk po mundem desha ta di nese
  me propozon ndonj t sa per nje gjum te qet sepse edhe koka ka filluar te me me dhemb dhe te me rendohet
  Flm

 14. micrra says:

  ju pershendes jam 30 vjeqar jam tip nervoz perdori nganjeher ta lexilium per qetsim a jan adekuat kto barera dhe a kane efekte anesore

 15. astriti says:

  Pershendetje jam astriti jam 20 vjet para 2 viteve kam pas humbje te vetdijes kam kry EGG me ka dal mir veq pak stres po pastaj pas asaj humbje te vetdijes kam fituar nje frik te dal jasht te shkoj diku vetem gjithqka qe bej jasht shpis ne qytet ose dikun tjeter kam frik se do me bie te fiket dhe me nxehet krejt trupi tash kom fillu fitnesin po mundohem qe ta ndihmoj veten e perndryshe jom tip i hareshem veq kjo lloj frike po em mundon pershendtje pres pergjigjje.

 16. linda says:

  Mirmbrema un kam
  23 vjet kam.nje problem te madhe kam probleme me mendimet e kqija 6vite semurem pa qene e semur mendja nonstop me rri ka e keqja senet pa ndodh mendoj de kan me ndodh sene shjm tmerrshme trishtuese dhe aty per aty semurem nuk di qfar kam kam qen te.mjeku me kan thene se asgje ski tgjitha analizat I baj asgje nik kam jn edi askund nuk me dhemb por semurem nga mendimet e kqjna nuk guxoj teudhetoj vet se mendoj qe po vdes ne rrug qdo her vetem keq mendoj me heret para 6 viteve shum mir kam qen po prej ateheer nuk mundwm.me u kthy siq kam qen junlutem me ndihmonii

 17. mili says:

  Une kam Problem Kur te jam ne ndonji Kontakt te ri Ose ndonji pun me nxehet krejt trupi dhe ndjeresitem shum ne gjoks shpin dhe fytyrdhe kam te rrahne ne gjoks qka Mund te perdori kunfer ksaj.

 18. Dona says:

  Pershendetje ,kisha dasht ni pergigje nga doktori,un ka koh kogja t gjat qe e perdori lexiliumin 1.5,ndoshta skam pas nevo me perdor po nga frika se kur t bi me flet ska mem amr gjumi edhe e kom pi pa nevoj tash kom provu mos me pi po kom probleme mduket qe skom flejt kur qohna mengjes mdhem koka e rraskapitur ndjej nevooj per gjum edhe pse kom flejt ndoshta 8 or.a jom e varur nga lexiliumi a po qka esht problemi edhe si mundesh me pastru gjakun nga ky bari a ka gjasa me pastru

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: