syt

syt

Pershendetje.
Kam nje frik kam pasur dhimbje koke naj 4 here mbrenda 2 vjete permas kokes vetom 10 sekonda dhe nxemje Mir po jom shku kontroll per syza dhe me doli rrezultati 40+mi jepi nipar syza ti pordori vetom kur lexoj edhe kur shiqoj TV deri ne moshen 21 vjeqat un i kom qitash 16 me tha se pa syza mundeah te shiqosh vetom 70% dhe qat zhvillimit munden me ra edhe pak masi qi to bojsh 21vjeq eja prap. Problem im esht kijo kur deshti te mi kontrolloj syt mi vendosi disa pika mos kabofsha ishin per bebzen gjdo pacient kur shkon a ja vendosin pikat a po veq mu edhe a ka mundsi qi moj me hup shiqimin krejtsisht ju lutem me tregoni sepse kom frik pasi qi un nuk kom vendos as niher syza ju faliminderit.

         

Një koment për “syt”

  1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Duhet te bashkepunosh me oftalmologun ne kuptim te kontrollimeve te rregullta, bartjes se syzave dhe keshillave qe ju rekomandon. Mjeket per qellime diagnostifikimi perdorin pika atropin per ta zgjeruar bebzen e syrit, kjo eshte procedure normale gjate ekzaminimit te pacienteve qe kane probleme me te pamurit dhe ne raste tjera specifike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: