Syri

Syri

Pershendetje, para ca kohesh ne kuzhine duke pergatur mengjes me ra disa sterpika te vajit ne sy, pas ni kohe tassaj ndodhie, javen e kaluar po ai sy me eshte skuqur edbe menzi e hapsha ne mengjes prap para dy ditesh mu skuq tash me eshte hek por kur syt i mbaj posht me duket qe ne at sy sikur kam diqka te ngulur dhe me duket se me rri si i terur. Pra a mundet te jet shkak i vajit apo ndonje infeksion ose alergji ..

         

Një koment për “Syri”

  1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Duhet te konslultoheni me oftalmologun. Syri eshte shume i ndieshem dhe mund te jete ne pyetje ndonje mikrolezion i kornese dhe konjunktives se syrit, ne kete rast nga vaji i nxehte.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: