Nukjevet
http://nukjevet.net/pytjet/stresiankthi/
Export date: Tue Aug 20 7:52:31 2019 / +0000 GMT

Stresi,Ankthi


Pershendetje ka qe 5 muaj vuaj nga Ankthi, stresi kjo me ka ndodhur dy jave pasi me ka nderruar jete babai, kam qen neper vizita ne mjek dhe cdo analize qe kam bere me ka dal mire kam bere analize te gjakut lukthit,yndyres te mire dhe te keqe ekg, analize te zemres te gjitha me jan dal mire pas kater muaj e gjysme qe jam ne kete gjendje kam shku ne vizite tek neuropsikiatri se gjithe kohen jam mundu ta tejkaloj vet se ne konsultim me mjeku e pergjithshem me tha qe te gjitha i ke keto nga stresi, ankthi por pas vizites tek neuropsikiatri pas bisedes me te me dha qe te perdore terapi Amyzol 10 mg nje ne mbremje pas dy javesh ta shtoj dozen ne dy ne mbremje, lexilium 1.5 mpg gjys ne mbremje dhe pas 10 dite ta shtoj dozen ne 1, cinarizin gjysme ne mbremje gjysme ne mengjes dhe ketonal tri jav ti perdore keto dhe kam qen shum mire pas tri jave qe isha ne kontroll neuropsikiatri me tha qe 70% je me mire se qe ke qen por amyzolin ma shtoi dy ne mbremje 1 ne mengjes lexilium 1.5 gjysme ne mbremje dhe cinarizine njejt te vazhdoj ketonal me hjeki krejt mos ta perdore me po m ekete terapi jam duke patun marramendje sidomos javen e pare se ta sh qe dy jave jam duke i perdore keto ka fillu ne javen e dyte me mu ndal marramendja po duart dhe kembet po me rrin shum si te mpime sidomos pulpat e kembeve dhe shputat e kembes po me duket qe jam duke hec me kembe te huaja e jo te miat dhe duke hec e tuj mendu qe te gjithe po me kshyrin mu tu hec se sjam duke hec mire a ne realitet shum mir jam duke hec dhe ne anen e majte po kam si pickime te muskujve si therrje nuk po mund ta dalloj ne gjoks nganjeher edhe ne shpin e ehe ne anen e djathte te gjoksit po me shum ne anen e majte, pas nje muaji prap kontroll me ka caktu dhe me ka thene qe pas ksaj kontrolle edhe njeher ke me ardh ne kontroll dhe ma ske nevoj a mendoni edhe ju qe sdo te kem ma problem pas perdorimit te kesaj terapie dhe a kan efekte anesore kjo terapi
Post date: 2018-11-08 13:24:04
Post date GMT: 2018-11-08 13:24:04

Post modified date: 2018-11-08 13:24:04
Post modified date GMT: 2018-11-08 13:24:04

Export date: Tue Aug 20 7:52:31 2019 / +0000 GMT
This page was exported from Nukjevet [ http://nukjevet.net ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com