Stres

Stres

Pershendetje jom 21 vjeqar o kam shfaqet ni problem spo di as vet.Kom hi n pune qe 4-5 dite ni restaurant n’kuzhine po nuk e di nonstop po kom ethe n’koke (n’balle) gjate orarit punes poashtu po dyfishohet kjo simptom kur po vi n shpi as me fol nuk po muj,as gjum spo mundem me bo as 5 or nonstop mendt po i mbaj te puna psh.-qysh kom me bo ata -qka kom me bo neser -kush jon kta kolege etj etj. Qka mundet me kon te nderuar ? Lloj stresi-depresioni? apo diqka tjeter? Shume ju kisha lut me ma gjet ni zgjidhje.Faleminderit paraprakisht.

         

Një koment për “Stres”

 1. Mimoza Kamberi says:

  Pershëndetje Ano,
  Të gjitha simptomat e paraqitura me lartë tregojnë se ju jeni duke përjetuar ankth, për arsye të
  përballjes më një fillim të ri të jetës suaj. Megjithatë ne ju rekomandojmë që patjetër të
  paraqiteni edhe tek mjeku familjar që për së afërmi ti tregoni për këto simptoma. Sa i përket anës
  psikologjike unë ju rekomandojë që të gjitha këto ndryshime ti merrni si normale sepse donë pak
  kohë deri në fazën e adaptimit me ndryshimet e reja qoftë të ambientit të punës, kolegjialitetit në
  një. Ne të urojmë suksese dhe përshtatje sa më të shpejtë më punën e re.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: