Steriliteti

Steriliteti

Pershendetje nukjevet
Mos me leni pa pergjigjen ju lutem
Bashkëshorti im ka ber analiza e spermës dhe i dolen keq ka probleme me spermatozoidet i ka te ngadalda 15%dhe qe nuk levizin fare 40%
35%nuk i levizin fare
Analizat i ka ber ne spital shteteror por na than qe do ishte me mir ti benim ne privat sepse nuk dalin te sakta ju lutem me ktheni nje prgj a eshte e sherueshme kjo gjendje

         

4 komente për “Steriliteti”

 1. Tina says:

  Pershendetje me vjen shum keq per gjendjen tende , un te kisha preferu me perSerit analizen edhe ne privat a e ke bo sipar rregullave mardhenie nuk lejohet para se me bo spermogramin dmth ma se paku 2 dit e ma se shumti 7 dit nese beni sot mardhenie ateher testin eshte mir me bo mbas 3/4 dite eshte ma e sigurt , qe del rezulatati i njejt ateher ka ushqime te caktume qe e rritin sasin e spermes mundesh me lexu ne google ose edhe mjeku i qet burrit diqka barna E ishalla ka permiresi , tek e fundit mundesia e fundit nese skeni zgjidhje tjeter ateher provoni shtatzanin me ivf , te deshiroj qdo te mir

 2. Shkelzen Elezaj - Urolog says:

  Steriliteti eshte nje patologji mjaft e shpeshte, per qaresye bashkeshorti juaj duhet te lajmerohet te Urologu i cili do ta ekzaminon dhe do ti pershkruan terapine adekuate.

 3. Anonymous says:

  Pershendetje i ben analyst zat perseri e njejta gje i kan dhen ilace fertilmed ju lutem a sherohet kjo gje se jam shum keq plus qe po i perdor edhe mjal me arra dieta me ushqim te pasur me vitamina

  1. admin says:

   Pershendetje,
   Faleminderit qe na ke shkruar.
   Per te marre pergjigje ne pyetjen tende, duhet te shkruash tek rubrika “Pyet Ekspertin” e jo ne koment, pasi vetem ne kete menyre pyetja do ti dergohet ekspertit perkates.

   Gjitha te mirat,
   Stafi Nukjevet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: