stafilokoku

stafilokoku

Putja,,,jam 18 vjec duke lozur futbooll mu drmtua gjuri,, e bera operacion ,,tendona, mu ifektua me stafilokok ma hapen prap dhe ka 10 dit qe marr antiobiotik nga venat,por sot nuk mi hoqen penjet e opercionit te dyt se nje pe nuk eshte mbyllur mire,,ju lutem shume cfar kam se po humbas besimin,,pse nuk me eshte mbyllur plaga mire ,,nuk ka ngjyr nuk kam temperatyr,por kam frik,,ju lutem ,,me ndihmoni cfar te bej ,,, respekt,,ju lutem

         

Një koment për “stafilokoku”

  1. Dardan Kocinaj says:

    Plaga mund te trajtohet ne disa menyra dhe kjo varet nga gjendja e plages, shenjat e simptomat. Per kete vendose operatori i cili e analizon plagen dhe analizat te cilat jane fitu ose nga vete plaga ose edhe analizat e pergjithshme per orientim. Sido qe te jete nuk keni nevoje te brengoseni perderisa jeni nen mbikqyrje te mjekut specialist dhe paskeni analiza te kryera. Mos harroni qe stafilokoku mund te gjindet ne lekure. Mesiguri qe mjeku juaj do te ju spjegoj per se afermi te gjitha prandaj mos hezitoni ta kontaktoni ate.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: