si te iken gjuha posht

si te iken gjuha posht

pershendetje stafi..Jam Tana 23 vjece.Vuaj nga ankthi dhe cdo dite perjetoj atake paniku qe me vijne nga shkaqe te ndryshme..Ndjej shpesh sikur dicka me pengon ne fyt ,filloj mos te mbushem dot me fryme dhe me duket sikur do me iki gjuha posht .Sikur dicka ma terheq gjuhen nga brenda ndjej sikur me ka ven njeri doren aty te fyti dhe me mbyt..Mendoj keto dhe menjeher dridhem me rreh zemra shpejt marrje mendesh..Ju lutem me thoni a eshte e vertet te iki gjuha brenda ..kam frike sa her e ndjej me ze paniku..Kam vetrm 29 vjece dhe jeta ime po mbyllen me cdo gje nga frika dhe paniku per vite me radh .😢

         

Një koment për “si te iken gjuha posht”

  1. Gazi says:

    Pershendetje kjo gje me ka ndodhur dhe mua pata 5 viteve,eshte dicka jo reale shko te nje neurologe dhe do ndihesh sikur ke rilindur.
    Ta dish asgje nga ato qe te ndodhin nuk ta marin jeten e sndodhin vertet eshte frika qe i ben te duken reale…perdor xanax 0.5mg ose rivotril gjithmone me rekomandim te mjekut(Clonotril 2mg eshte qetesuesi numer 1 i panikut.te perqafoj gazi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: