Si ta bejm pytjet

Si ta bejm pytjet

Pershendje, jam 25 vjeq jam martuar se 3 muj por me burr skom bo sen se po kam frik, kur ja nisim une po shtrigona, nuk di pse nashti se kam frik shum???

         

2 komente për “Si ta bejm pytjet”

  1. Pershendetje dhe faleminderit qe ke shkruar ketu!
    Kuptoj qe kjo situate qe po kalon e ka veshtiresuar marredhenien tende, te ftoj te na thuash pak me teper rreth frikes tende qe po te pengon te kryesh marredhenie me burrin. Nese kjo eshte marredhenia e pare per ty atehere po hamendesoj qe ke frike nga dhimbja qe mund te te shkaktoje. Disa gra kane me pak dhimbje dhe disa te tjera me shume pra varjon, te sugjerojme te jesh sa me e relaksuar, Mund te perdorni lubrifikant per ta lehtesuar penetrimin dhe mundohuni te mos jeni e kontraktuar, kenaqesia ka komponentin shpirteror, emocional dhe fizik. Por ky i fundit nuk ndodh me buton, por duke eksploruar veten dhe njeri-tjetrin. Nese shqetesimet vazhdojne ose shtohen, drejtohuni te gjinekologu.
    Gjithe te mirat,
    Elinda

  2. Kiki says:

    Pershemdetje ,po eshte hwra e Par kam qen te mjeku jam kontrollu mka thon je rregull, por une ja nisu me dashuri me kry marredheni por burri wm thon se une nuk rri shlir shtrigona e spo di ,Tani po kam shum stres nervoz,

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: