Si t ja bej jam n halll

Si t ja bej jam n halll

Pershendetje jam nje vajz kam qen ne lidhje me nje djal t pasur mirpo pas nje kohe u ndajta me te per kur jam kan me te familja jem e kan dit amo qe jam prish nuk e din menojn qe jam ala me too amoo un mas ksaj kohe kamm gjet dikan tjeter qe pe duuu shummm edhe m donnn amo familja jemm ala se din edhe pse ai m thot mju treguuu amo un po tutna mos nuk kan me pranu se nuk i ka kushtet aq t mira si me thann jeton me gjana t katunit sa qe un sjam e msume ashtu un jamm nga qyteti amoo po tutna qysh mju kalllxu familjes qe ma nuk jam me at djal ma heret t pasunin po mu ju tregu qe jam me tjeter edhe sdi sdi as qysh me vepru un e du ket djal qe jam tash sem i intereson shum pasuniaaaaa amo familja sdi qysh kan me pranu qe un me kan me to edhe si mju tregu qe at lidhjen me at djalin mat pasun e kammm shkeput ju lutem ndimmm pres mem jep se jam shummm keqqqq

         

Një koment për “Si t ja bej jam n halll”

 1. Vahide Morina - Psikologe says:

  Pershendetje,
  Faleminderit qe na ke shkruar dhe ke ndare kete me neve.
  Duket qe per nje kohe te shkurter ke pasur gjithe keto ndryshime ne aspektin tend emocional. Ke
  dale nga nje lidhje per te cilen ka qene ne dijeni familja jote dhe tani ke fillaur nje lidhje me
  dikend tjeter.
  Sic e ke peshkruar je shume e sigurt ne ndjenjat qe ke ndaj te dashurit, por frika jote qendron ne
  reagimin e mundshem te familjes tende, te cilet ende nuk jane te infomraur per te rejat e fundit.
  Eshte nje gje shume e mire qe je e lidhur me familjen tende, dhe ju tregon dhe beson shume gjera
  dhe per prinderit eshte e kuptueshme qe deshirojne lumturine per femijen e tyre. Por nese ti je
  vertete e sigurt qe kjo eshte ajo qe ti done dhe nuk ke dilema sa i perket ndjenjave ndaj tij, do te
  reflektosh me bindese te ata.
  Te ftoj ta gjeshe ose ta krijosh momentin e duhur per te folur me ta dhe per t’ua shpjeguar
  situaten, duke qene e sinqerte me ta dhe tu kerkosh mirekuptim, besoj se edhe do ta gjese, sepse
  duket qe e keni te kultivuar kete lloj afersie me familjen.
  Me shpresen qe je ndjere e kuptuar, te pershendes dhe te ftoj te me shkruash prap nese deshiron
  te bisedojme.
  Sinqerisht,

  Vahidja

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: