shtojm pesh

shtojm pesh

Qfar duhet te perdorim qe te shtojm pesh

         

Një koment për “shtojm pesh”

 1. admin says:

  Pershendetje dhe te falenderojme qe na ke shkruar.
  Shtimi i peshes trupore ndonjehere eshte i veshtire dhe kerkon kohe dhe perkushtimin e duhur ne dieten ushqimore. Eshte shume e rendesishme te dihet stili i jetes qe ti ben, nese eshte sedentar apo jeni shume aktiv. Nese niveli i kalorive te shpenzuara eshte me i larte se ajo qe ju merrni kjo rezulton ne humbje te peshes. Pra, duhet qe te konsumoni me shume kalori sesa ju shpenzoni gjate dites dhe dieta ushqimore te jete e pasur me proteina, vitamina dhe karbohidrate dhe te ushqeheni 5 vakte per te patur nje rezultat. Sigurisht, nje rol te rendesishem ka dhe gjumi dhe aktiviteti fizik.
  Uroj te te kem ndihmuar
  Gjithe te mirat,
  Stafi i Nuk je vet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: