Shtatzani me shqetesime.

Shtatzani me shqetesime.

Pershendetje e nderuar jam shtatzan ns javen e 9-10kam pas gjakdefdhje kafe po me kan then qe seshte problem embrioni vazhdon te rritet.Por sot kur jam ngritur nga shtrati kam pasrrjedhje te gjakut roz te shumta sa jam ber shum pis.Jam shum e shqetesuar viziten e kam ne 3 prill a duhet te pres der ateher apo te shkoj ne urgjence?

         

2 komente për “Shtatzani me shqetesime.”

  1. Tina says:

    Per mendimin tim duhesh te shkosh ne urgjenc edhe e hek marakun mos prit der me 3 prill ,shpresoj qe si ka ndodh asgjes bebes , te deshiroj shum sukses ne shtatzani

  2. Dr. Ernald Zeqja says:

    Nje perqindje e konsiderueshme e shtatzanive, ne kete periudhe te shtatzanise shfaqin here pas here hemorragji minimale pasi eshte momenti i formimit te placentes. keshtuqe ne rast se e keni konfirmuar pranine e embrionit dhe te rrahjeve te zemres fetale, mund te prisni ekzaminimin e rradhes, dhe te merrni Progesteron vaginal ne forme ovulash nderkohe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: