Shtatzani

Shtatzani

Kom parasysh qe keni shum pytje shpresoj qe edhe un e mar 1 pergjigje,
koha e fillimit te ciklit te fundit 21 gusht/ mardhenja ka ndodh 8 shtator
i/e nderuar para 1 jave kam pas mardhenje por mardhenja e pa mbrojtur ka zgjat per 15 sekonda pastaj kam perdor mbrojtes, para mardhenjes kam ejakuluar kam pastruar mir organin gjenital por munda te urinoj, friksohem mos ka mbet ndonje sasi e spermes dhe mund te qoj ne shtatzani, sa per siguri i kam dhen vajzes pilulen emergjente pas vetem 2 ore dhe pas 1 jave vajza ka pas 3 pika gjaku a ka munds qe kto pika te jen nga pilula apo diqka tjeter ? Ju lutem gjeni koh per pergjigje , gjitha te mirat

         

2 komente për “Shtatzani”

  1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Koha kur keni pasur marrëdhënje ka mundësi të jetë e rrezikshme për shtatëzani. Por pasi e keni përdorur pilulen emergjente ,ajo ka mundësi ta parandaloj.Nëse partneri nuk ka pasur cikël menstrual (perveq disa pika gjaku) ,ju lutem ta ban një test shtatëzanie dhe me rezultat vizitro Gjinekologun. DR Premtimi

  2. Anonymous says:

    Por koha e cikelit te saj eshte data 21 shtatori a nuk duhet tpres deri me at dat ?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: