Shtatezania

Shtatezania

Pershendetje,

Jam martuar para nje viti, dhe ka afro 3 muaj qe nuk kam filluar te ruhem per te mbetur shtatezene, d.m.th une dhe bashkeshorti jem deshirojme te kemi nje bebe. Por çeshtja eshte qe burri gjithmone preferon seks ne mengjes (00:09- 00:11ora zakonisht ne mes kete lloj ore), dhe pozicioni qe e bejme seksin eshte cdohere une siper. Nga janari u bene 4 muaj qe nuk ka asgje. Pyetja eshte para se te shkojme tek ndonje kontroll mjeku, çka mund te jete problemi pozicioni apo çfarë?

         

2 komente për “Shtatezania”

  1. Ana says:

    Pozicioni më i mire për te metur shtatzënë është misionari që dmth ai është sipër e ju jeni nën të
    Po ashtu mundohuni me qen te relaksuar të pushuar në kohën kur bëni mardhenie

  2. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Për të ardhë tek shtatzania nuk ka rëndësi as ora e as pozicioni por janë faktorët tjerë. Nëse nuk ka shtatëzani edhe per 6 muajt e ardhëshë,vizito Gjkinekologun që miret me Infertlitet. Dr Premtimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: