Shqetsim

Shqetsim

Pershendetje, jam e shqetsuar per shkak qe nuk po e di se qfar kam. Shqetsimet e mija kan filluar kur e kam pas kohen e ciklit, si fillim me osht vonu 3 dit me pas mkan ardh me ni sasi teper tvogel por vetem kur kam urinu kam pas pak gjakderdhje kjo ka vazhdu 2 dit e diten e 3 vetem ngjyr kafe(cikli zakonisht me zgjat 5 dit) , po at dit kom pas dhimbje fundit shpines fundi i barkut e ndonjeher ana e djatht e fundit barkut edhe kemba e djatht po me mpihet por tash ka fillu edhe ana e majt e fundit barkut , kto dhimt mkan vazhdo thujse qdo dit po gjithashtu jam e lodhne gjat gjith diten, kam shum marremendje, me vije te vjell, urinoj shum shpesh( i kam bere analizat skam as ftohje as infeksion) e kam bere ni test shtatzanie para 2 jave mka dal negativ. Tash edhe 5 dit e kom kohen e ciklit ardhshem po ende jom me njejten gjendje. Ju faleminderit nese gjeni koh per pergjigjje.

         

Një koment për “Shqetsim”

  1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Ju rekomandoj ta pritni ciklin menstrual(pas testi ka dale negativ) dhe nëse pas ciklit nuk keni permisim,vizitoni Gjinekologun.Dr Premtimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: