Shoqeri e papritur

Shoqeri e papritur

Jam 17 vjeqare dhe para dy vitesh jidha dalur vetem te bisedoja me nje djal qe me ngucte tere kohen i besova se ne donte dhe dolem dhe veten bisedonim por aty ku qrndruam nuk ishte vend i mir ne shkoll dhe pastaj kur filloj tme prekte me ngjalli ndjenjat dhe prap un u terhoqa se ndjesha frik ishte hera par por pastaj erdhi drejtorii qe eshte ne e keqja na morri ne pytje dhe un u humba krejt qe eshte me e mira qe mua me fali por mi tha disa fjal qe mkan jap vullnet e besim ne vetvete qe mund te vazhdoj si sot.pas disa jave e urrejsha personin por edhe e doja qaja qdo dit kit lendim e mbaja ne vete por pas dy vitesh ju tregova edhe 4 shoqrv tmia aro u befasuan dhe me perqafonin… Tani ket vit ka ardhur aj person ne klasen ton dhe un nuk prisja asnjeher me fol me te nuk e doja por kur shkuam ne shqiperii aii lidhte shoqeri me shoqen time me te mir un e xhelozoja sepese thosha shoqja ime po rri me te ne shum se me mua dhe ja thash ne sy asaj ajo me tregoi per historin e tij qe e ka pas u befasova shum edhe un flisja me at person por si met tkeq tani kalojm si me mir ne shkoll por kurr kurr ska thene diqka per mua te dikush tjeter por mua me bjer nermend gjith edhe pse e kam kalu at koh

Ju faleminderit

         

Një koment për “Shoqeri e papritur”

 1. Ma. Sc. Valdet Plakolli - Psikolog shkollor says:

  Përshëndetje ,
  Të falënderoj që keni ndarë me ne përvojën tuaj!
  Nga letra juaj unë mund të shoh se ju keni pasur një përvojë interesante dhe më vjen mirë që ju e
  keni kaluar atë! Uroj që të kaloni mirë me shoqërinë tuaj dhe gjithcka të shkoj si është më së
  miri!
  Gjithë të mirat

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: