Nukjevet
http://nukjevet.net/pytjet/seksi-hera-e-pare/
Export date: Fri Oct 23 22:06:38 2020 / +0000 GMT

Seksi - Hera e pare.


Pershendetje Stafit nukjevet.net,

Shpresoje qe jeni mire me shendet ju dhe familja juaj ne kete situate pandemike.

Se pari, desha te ju informoj ne lidhje me shqetesimin qe kom e qe ka te beje rreth seksit per here te pare, theksoje qe une dhe partnerja ime e kemi per here te pare te dy, gjithashtu dua te ju njoftoje qe ne jemi ne nje moshe 24 (partnerja) dhe une 25.

Kom mar keshilla heren e kaluar afer 1 muaji ndoshta nuk po e di sakt dhe keshilla juaj ka qene qe te perdori prezervativ (kondom) gjate mardhenies seksuale gje qe e vlersoje shume kete keshllie nga ju.

Por sidoqofte une i kom edhe disa shqetesime qe kom nevoje me i kuptu.
Para-Sperma (nese mundem me e qujte ashtu. Besoje e kuptoni cka po du me thene me kete.) a ka mundesi me mbete partnerja shtatzene ku separi here ajo eshte vec e virgjer.
Ç'ka ndodhe nese penisi ( i lagur dmth pa sperm) futet ne vagine? A posedon rrezik per shtatzani?

Shqetesimi tjeter eshte, ajo ka shume frik nga penisi shkaku trashsise se Penisit, dhe a mund ta kryejm mardhenien seksualse nese:
Nuk posedoj kondom ( sepse partnerja ka frike nga "kondomi") dhe deshiron ta ndjeje knaqesine e te humburit te virgjerise pa kondom, dhe a kishte me qene rrezik per ne nese e zavendesojme me kontraceptiv Oral, ku ketu ishin dy lloje te barnave:
Para aktit seksual dhe pas aktit seksual (Ku kjo e fundit po mundeshim me perdor 72 ore pas aktit seksual, kuptohet Partnerja.).
Cilen prej ketyre dyjave do te na keshilloje te perdorim?

Pytje tjeter: A posedon rrezike nese i perdorem te dyja keto edhe barna po edhe kondom ( ani pse partnerja frigohet nga kjo e fundit) por vetem deshta ta dije.

Sinqerisht kerkoje falje per keto pyetje po besoje qe eshte me mire t'i dim keto gjera para mardhenies seksuale, pasi qe eshte vetem hera e pare.

Faleminderit shume per kohen tuaj, stafit Nukjevet.net.

Pres pergjigje nga ju.

Cdo te mire.
Post date: 2020-09-13 07:44:31
Post date GMT: 2020-09-13 07:44:31

Post modified date: 2020-09-13 07:44:31
Post modified date GMT: 2020-09-13 07:44:31

Export date: Fri Oct 23 22:06:38 2020 / +0000 GMT
This page was exported from Nukjevet [ http://nukjevet.net ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com