sdi kush jam un

sdi kush jam un

kam gati 6 muaj ku spo ndihem vetvetja as me familjen tim ndersa me robt e tjer nuk di ca flas jam i hutuar …nuk jetoj dot momenitin jam i shperqendruar…. kur me flasin mua perpiqem ti kuptoj por hutohem keq fare edhe behem qesharak .. dhe tjeret kujtojne se jam ndoni budalla ose ku di un .. ju lutem me ndihmoni nuk kam gjet ni moment te gezueshem . kam plot 2 vjet qe nuk flej gjum … vetem 1 ose 2 ore

         

Një koment për “sdi kush jam un”

  1. PSICOLOGA ITALIANA says:

    PERSHENDETJE !!!Me vjen shum keq per gjendjen qe po kalon po shpresoj te te ndihmoj sadopak .Kjo gjendje ndosh kur ti mendon shum zhytesh ne mendime dhe as nuk degjon as nuk din se cfar thua flet ato qe i mendon ne koke nderkoh qe dikush mund te flas per dicka tjt ti flet krejtsisht kunder asaj cka thot dikush qe ndodhet me ty . Ben mir mos te zhytesh shume ne mendime sepse nese mendon shum mund te biesh edhe ne depresion do te shkaterohesh nga mendja .Mir do te ishte te rrije me ato persona qe ndihesh mir te gjesh nje vend te gjelbert qe te relakson vazhdo nje her provo keshtu qe te maresh sadopak veten si fillim .Dicka e mir do te ishte sikur edhe te praktikoje ndonje sport qe te pelqen aty do te degjosh do te praktikosh sportin dhe mbase merr veten .Te keshilloj per problemet qe ke mos i hy thelle qe ti mendosh kaloi pak anash sepse jeta eshte e tille nuk eshte vajj .. Jepi force vetes qe te cohesh te hecesh para te rregullosh jeten dhe te jesh i lumtur . Thuaj vetes qe duhet te hec para te rregulloj jeten time te jetoj sa me bukur qe te jem i lumtur .Cdo kush mundet te hec para kshuqe edhe ti jepi vetes besim me forc me vullnet me pun mbi te gjitha durim do tja dalesh mbanee .. SHPRESOJ TE KEM NDIHMUAR SADOPAK.. MIRMBETSH !!!!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: