Rreth infeksioneve

Rreth infeksioneve

Pershendetje doja te pyesja dhe te dija nje informacion te sakte dhe nje keshill cfare te bej pasi kam prej 1 viti qe vuaj nga infeksioni urinar. Pas medikamenteve analozave ai me shfaqet perseri pas 3 ose 6 muajsh? Cfare analizash apo kure tjeter te marr qe te zhduket ky bakter?

         

Një koment për “Rreth infeksioneve”

  1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Disa infekcione urinare kerkojne sherim me te gjate dhe recidivojne, perseriten shpesh. Duhet bere analiza e urines si dhe urinolkultura me antibiogram. Konsultoje mjekun tend, ndoshta edhe gjinekologun e urologun.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: