rrahjet e zemres

rrahjet e zemres

pershendetje jam nje grua e martuar 24. vkeqare kam nje femije por qe 1 vit e ma.shum po ndjej lodhje sidomos pas lindjes se femijes marramendje kam shum edhe ne gjume me.mirrem ment endrra shoh qdo nate pastaj ka raste ne mengjes me mirren ment aq shum sa mrreh zemra shpejt mdridhen kam e dur sun rri nkam mos tharroj tte ceki se ksi probleme kam.pas edhe ma heret por tash diqysh mkan mujt rri veq mbyll frigohem te dal jasht se me duket sikur jam duke u rrezuar kam dhimbje krahu te majt. qe gati 1 vit kam ber ekg eho kam qen te disa kardiolog por qe kan than mir perveq rrahjet e zemres qe pak ma shum kaniher 115 pulsi mshkon pse kshtu bre po du me kon mir bre diqysh kur jam kan me e vogel kam qen e mbusht me jete tash sdi mduket se ndjej asgje perveq trishtim mos tharroj me cek se gjat shtatzanise kam qen shum nervoze dhe sidomos prej presionit te burrit dhe familjes se tin se jan njerz diqysh veq kqyrin me ul dikon ti svyn ti spunon ty tma burri qesi sene kum pas shum presion e qesi.llafe tkota qe un gjith i marr shum afer sdi.pse sjam msu kshtu tash mka hy frik kam diqka frigohem.se po vdes qdo minut. kjo frik smheket hiq qe sdisa qeshtu edhe kam nevoj per fjal.tmira mbeshtetje qe per fat nuk e kam.prej burrit ka pas rast shum shpesh kur edhe mka godit qaq qe u bajke nervoz me.mu kur i thojsha qdo dit sjam tu mujt spom majn kamt pom mirrn ment mka mshu qat gjendje tu mu mirr ment nkrye mka mshu ka pas rast un rat sun u qojsha mka ngre zhag mka qu edhe un apet i kum duru krejt qeto sene kaniher tham te heci po sdi mdoket qe smuj me.jetu pa ta ka raste kur mthot hec te baba jot mka than shpesh e thot une si lop rri ktu se jam tuce bona nervoz me vete nuk jam si disa qe me ju thon burri hec sjav nin hecin se kthen kryt permas une shum e dhant mas ti edhe gjith mka trajtu keq prej fillimi me ndarje bashkime derisa u martum prap keq sillet edhe pse me thojke kam ndryshu mu gjith mka ul si ky si familja vet nashta edhe pak per qata mfillun qeto probleme spe di ju kisha lut naj prgj skam lan mjek la shku analiza kam ba nrregull qka me.ba qysh me fitu qat energji qe e kum pas e me largu qet marramendje e me u bo caric qe thojn se gjith jam kan sma ka ni per sen e tash me u bo qeshtu se di ju lutna kthenem prgj

         

Një koment për “rrahjet e zemres”

  1. Anonymous says:

    une kshtu jam kan krejt por une mbeshtetjen kryesore e kam nga burri im dhe askush tjeter se Din ket smundje timen …une jetoj ne gjermani veq ne burr e me fmij ,,kam qen te neurologu dhe jam tu marr terapi qe 1 vit jam ba tjeter njeri Shum me ka ndihmu terapia sepse askund skom guxu vet me dal nga marramendja e nga dridhja e trupit.. e dhimbj3 turlifar dhimbje Kom pas …shko gjithqysh te psikiatri apo te neurologi tregoj qfar ke dhe merr terapi se vet Nuk kalon

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: