Rrahje zemre

Rrahje zemre

Pershendetje desha te bej nje pytje rreth rrahjeve te zemres , skam pas problem asnjeher me rrahje apo me zemer para 3-4 ditve saktesisht disi zemra me rrah normal vetem nje rrahje eshte me e shpesht kjo me ndodh 2-3 her ne dit dhe kur ajo ajo rrahje vie zhgjat 1 sekond kam filluar te shqetsohem shume a ka arsye per shqetsim apo esht pasoj e stresit se kohen e fundit kam pasur shum stres te tepruar ju faleminderit .

         

Një koment për “Rrahje zemre”

  1. Dardan Kocinaj says:

    Te rrahurat e zemres mund te jene te shpeshta dhe/ ose te çrregullta. Nese nderlidhen me periudhen pas ushqimit, shtrierjes apo shtimit te presionit ne bark mund te jene nga sistemi gastrointestinal. Ndonjehere mund te jene çrregullime hormonale apo mineralesh. Kurse ndonjehete mund te kene natyre nga zemea. Por, ne fillim duhet te lajmeroheni te mjeku familjar i cili do te ju udhezoj te specialisti perkates.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: