Rhezusi negativ

Rhezusi negativ

Pershendetje!
Jam 30 vjece. Para 5 vitesh kam kryer abort. Kam rhezus negativ. Ajo qe me shqeteson eshte se nuk kam bere injeksionin qe thuhet se duhej te beja pas abortit. Ky injeksion duhet te behej menjehere pas abortit apo mjafton te behet para shtatzanise se dyte? Cfare analize duhet te bej per te pare nese kam antitrupat qe rrezikojne nje shtatzani te tanishme? Dhe nese egzistojne cfare duhet te bej nese ngelem shtatzane? A ka rrezik per femijen? Ju lutem me jepni nje info te detajuar. Faleminderit.

         

Një koment për “Rhezusi negativ”

  1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Kur të ngelni shtatëzanë, në javën e 18 e bani testin e antitrupave(Coombs test). Dr Premtimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: