Renia e flokeve

Renia e flokeve

Pershendetje, jam 17 vjec dhe kam 1 vit qe kam renie flokesh. Jam konsutu me dermatolog per deri tani Nuk me kan thene nje diagnoze Te sakte. Kam bere 1 muaj vitamin Rigenforte Po Nuk beri efekt. Me pas mora 3 muaj Pilfood direct pray, ky ishte shum I mire, filluan Te me dilnin floke Te rinj anesore ballit, por Nuk Po ndaleshin renia e flokeve. Dhe e nderpreva sepse ishte e shtrenjte Si kure dhe Nuk Po ndalte renien e flokeve. Un kam 3 vite qe mastuboj kam pas masturbuar 1 her Ne 2 dit ndersa tani Ka 5-6 muaj qe masturboj 2 her Ne jave Pra ekam rralluar. A ndikon masturbimi Ne renien e flokeve pasi un jam shum i rii! Sepse Po shikoja qe rritja e DHT shkakton renie flokesh! Me ndihmoni cfar kam? Si te Ndal renien e flokeve!

         

Një koment për “Renia e flokeve”

  1. Shkelzen Elezaj - Urolog says:

    Ju e paski rrallu masturbimin 2 here ne jave, qka eshte normale per moshen tuaj, por masturbimi nuk e rrite nivelin e testosteronit, e as nuk eshte shkaktare i renies se flokeve. Ju duhet te vazhdoni kontrollat te Dermatologu ose eventualisht te Endokrinologu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: