This page was exported from Nukjevet [ http://nukjevet.net ]
Export date: Wed Sep 30 6:28:24 2020 / +0000 GMT

Rast urgjentPershendetje! Rast im eshte nje rast i perseritshem,me del si puqerr zakonisht ne kemen e majt, me del ne zonen lart te kembes, ku gjindet vendi me i holle.Se pari me eshte paraqitur ne moshen 10 vjeqare po ne nje menyr tjeter, u duk kemba si te mbulohet me pelhur te djegur, ne menyre ge quditshme, pastaj duke shkuar te ndryshoj formen e te perhapurit ne vitet vazhdim.Vetem me antibiotik me eshte hequr gjithmone.Kam marr 2 ose 3 ingjeksione, antibiotik gjithmone ka pas.Kam probleme me krenik, nuk i ka hequr edhe pse me kan rekomanduar mjeket.Une jam ne hall me keto qe po me dali si puqrra dhe po me perhapen, duhe u ber te skuqura shume, po marrin ngjyren mbrenda te mavijosur, ndersa rrethin e skuqur.Me kruhet dhe me perhapet, me jep siklet te madh, temperatur.Qfare do te me rekomandoni te marr qe te sheroj kete gje! Te ceki kam qen te 1 mjeke e lekures, kur e ka pare, ka then nuk kam pare asnjeher kesi rasti.Me tha qe ti bej analizat, por ishte e pamundur .Ju lutem me tregoni si te zgjidhi kete rast!

 

 


Post date: 2020-07-29 12:03:13
Post date GMT: 2020-07-29 12:03:13
Post modified date: 2020-07-29 12:03:13
Post modified date GMT: 2020-07-29 12:03:13

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com