Rast urgjent

Rast urgjent

Pershendetje! Rast im eshte nje rast i perseritshem,me del si puqerr zakonisht ne kemen e majt, me del ne zonen lart te kembes, ku gjindet vendi me i holle.Se pari me eshte paraqitur ne moshen 10 vjeqare po ne nje menyr tjeter, u duk kemba si te mbulohet me pelhur te djegur, ne menyre ge quditshme, pastaj duke shkuar te ndryshoj formen e te perhapurit ne vitet vazhdim.Vetem me antibiotik me eshte hequr gjithmone.Kam marr 2 ose 3 ingjeksione, antibiotik gjithmone ka pas.Kam probleme me krenik, nuk i ka hequr edhe pse me kan rekomanduar mjeket.Une jam ne hall me keto qe po me dali si puqrra dhe po me perhapen, duhe u ber te skuqura shume, po marrin ngjyren mbrenda te mavijosur, ndersa rrethin e skuqur.Me kruhet dhe me perhapet, me jep siklet te madh, temperatur.Qfare do te me rekomandoni te marr qe te sheroj kete gje! Te ceki kam qen te 1 mjeke e lekures, kur e ka pare, ka then nuk kam pare asnjeher kesi rasti.Me tha qe ti bej analizat, por ishte e pamundur .Ju lutem me tregoni si te zgjidhi kete rast!

         

Një koment për “Rast urgjent”

  1. admins says:

    Pershendetje dhe faliminderit qe na ke shkruar rreth shqetesimit tend.
    Do te keshillonim qe te beshe nje vizite te mjeku familiar, ti tregosh per terapine qe ke marre deri tani dhe pas egzaminimit mjeku familjar mund te te drejtoj te nje specialist perkates, qe te kuptosh cka e shkakton paraqitjen e pucrrave dhe te marresh mjekimin e duhur.
    Gjithe te mirat,
    Stafi Nukjevet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: