Qafa e fshikzes urinare

Qafa e fshikzes urinare

Qe 1 vit kam probleme me urinim. Veshtirsi gjate urinimit, sasi te vogel, presion, mos zbrazja e urines plotsisht, urinimi currjel. E kam ba citoskopin, doktori me ka tha qafen e fshikzes urinare e kam te ngusht dhe eshte pak e ngritur. Perdori Tamsu 0.4 por nuk po ka efekt. Nese nderhyj me laser e heki qafen e fshikzes ateher sperma kthehet ne veziken urinare nuk del jasht dhe nuk mundem me ba femije . Por nese e zgjanoj vetem pak aka shansa per me dal jasht sperma?
Nese nderhyj vetem pak sa ashte perqindja me dal jashte sperma mos mu kthy ne veziken urinare ??

         

Një koment për “Qafa e fshikzes urinare”

  1. Shkelzen Elezaj - Urolog says:

    Pershendetje,

    Jane te rralla rastet me skleroze te qafes se fshikes urinare. Ju qenkeni vizituar dhe ju paskan propozuar tretmanin laserik te ngushtimit te qafes se fshikes urinare. Ne baze te pervojes sime, incizioni i qafes se fshikes urinare nuk len pasoja te perhershme siq eshte ejakulacioni retrograd. Per mua eshte me rendesi qe ta matni sasine e urines reziduale, dhe ne baze te saj vendosi a je per intervenim apo jo.
    Gjithe te mirat,
    Dr. Shkelzen Elezaj

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: