PseudoHalucinacionet

PseudoHalucinacionet

Pershendetje, kam nganjeher pseudoHalucinacione tactile (qe e di qe nuk jan te verteta)
e kam pas dhe nje problem qe kisha deshir me fantazu mendime te ndryshme
per gjith kohes per vite me rall qe e beja me vet deshir.
por tash mesi i nderprejta keto mendime me filluan keto halucinacione

ndodhin qdo dit por rrall dhe me rrin syt e skuqur

qfar jan keto sipas jush ?

         

Një koment për “PseudoHalucinacionet”

 1. Mr. Sci. Dr. Shukrie Statovci - Psikiatre says:

  Përshëndetje
  Ju faleminderit që keni zgjedh portalin tonë për të ndarë me ne vështirësitë që ju mundojnë.
  Nga ajo që keni shkruar është e vështirë të përcktohet se çfarë po ndodh me ju. Keni thënë se “keni
  fantazu me vetëdëshirë, tani e keni ndërpre dhe keni halucinacione apo pseudohalucinacione( nuk e
  kam kuptu cka keni desht me thanë) ashtu që sytë po ju rrinë të skuqur”.
  Ju lutem nëse keni mundësi më shkruani se çfarë po ndjeni dhe si po ndikon kjo gjendje në jetën tuaj
  të përditëshme, provoni të përshkruani gjendjën tuaj pa përdor shprehje mjekësore dhe unë do të
  mundohem të ju ndihmoj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: