pse spo muj em u perqendru ne msim:(

pse spo muj em u perqendru ne msim:(

ju lutem em ndihmoni jam nje vajz 13 vjeqe edhe nuk po muj me u perqendru ne mesim gjithmon kam kalu me 5 tani veq po shkoj gjithnje e ma posht a i ka problemet dashuria a po qka gjithmon sa du me u kan am aktive apet nuk po muj qka me ba tjeter ju lutem ndihmoniii….. pleaseeeeeee

         

3 komente për “pse spo muj em u perqendru ne msim:(”

  1. Mr. Sci. Arta Hyseni Zeqiri - Psikologe says:

    pershendetje ju jeni ne nje moshe shume te re dhe keni pasur gjitha 5. kuptoj qe tash deshironi ta keni te njejtin sukses. Por , theksoni problemet dashuria? a ju ka ndodhur diqka ne ate aspect apo nuk po mund te perkushtoheni ne mesime. Sidoqofte, sugjeroj qe pjesa e dashurise eshte nje qeshtje e veqante nuk ka lidhje me mesim. Nese deshironi te keni suksesin athere duhet te punoni sikur qe keni punuar me heret kur keni pasur 5.

  2. Tinka says:

    Tung ”e brengosura”, por nga kjo qe shkruat mendoj qe nuk keni nevoje per te qene e brengosur fare. Je 13 vjecare dhe tani te ti kane filluar te ngjallen ndjenjat emocionale ndaj nje personi tjeter. Natyrisht qe kur njerezit jane me te rritur dijne te bejne diferencimin e ndjenjave dhe motiveve dhe nuk i lene njera ta pengoj tjetren, por per nje tinejxhere si ti eshte fare e natyrshme te ndihesh konfuze e madje te mos mund ta perqendrosh vemendjen tek libri. Edhe nese e je e dashuruar vazhdo te mesosh, pse jo nese vazhdon ti kesh 5-at kjo do te jete edhe nje motiv me i madh per te dashuruar. Nese akoma nuk e ke shprehur dashurine, thuaja nuk ka asgje te keqe, do te lirohesh, por mesohu te dish t’i diferencosh mendimet, kur meson dije qe ajo kohe eshte vetem per mesim e ne kohen e lire perpiqu qe t’i shtjellosh ndjenat e emocionet.

  3. MM says:

    epo adoleshenca i ka te vetat, tani dashuria mund te jet si shkas i kesaj, mendoj se ti edhe kur mundohesh te mesosh nuk mundesh pasi qe ”dashuria te ka verbuar ” por gjitheesi pajtohet me 2 personat siper meje, vazhdo meso mos nguroo te ngritesh doren edhe nese nuk je e sigurt ne diqka FUNDJA TE GJITH GABOJM ji aktive si gjithmon besoj se do arrish sukses

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: