pse skom bo qeshtu

pse skom bo qeshtu

Un po kom shum batica dhe zbatica ne jet shum e depresionume, e nuk po jom e qet, tash kur jom me te tjeret as nuk flas as kurrgju, ndihna shum e ult, mdoket qe ata um kan faaj, tani kur te kthehna ne shpi , bi ne depresion pse skom fol , tani nuk buzeqesh fare kur jam me te tjeret, keshtu qe edhe ata me shohin me nje sy tjeter . po kom shum probleme , smund ta kontrolloj veten ne emocione, me humb gjithqka . Qfar do te ishte rekomandimi i juaj, flm shumm.

         

2 komente për “pse skom bo qeshtu”

  1. Loni says:

    E nderuar. Nuk ke treguar mjaft per jeten tende. A shkon ne shkolle? A punon? A ke sukses? Zakonisht depresioni vjen si pasoje e ndonje crregullimi mendor a emocional. Pse duhesh ti te ndjehesh e ulte kur je ne shoqeri? Secili njeri eshte i vlefshem per veten e tij. Secili ka cfare te flas ne nje rreth. Jo medoemos duhet te pershtaten mendimet e thenjet, ketu qendron edhe e mira e nje rrethi shoqeror ku pranohen divergjencat e diferencat. Duhesh te hapesh ne shoqeri, te flasesh, te inkuadrohesh ne biseda, te mos jesh e mbyllur, te qeshesh. Secili problem tejkalohet ne jete, vetem duhesh ti merresh gjerat shtruar dhe me gjakftohtesi.

  2. pse skom bo qeshtu says:

    PershendetjeTheksoni qe keni zbatica dhe batica ne jete. Nese kishit mundur te sqaroni kete me shume. Si e mendoni? qfare ju ka ndodhur koheve te funit qe e mendoni jeten ne kete menyre?? Theksoni gjithashtu qe ne shoqeri nuk bisedoni, nuk flitni shume dhe kur ktheheni pendoheni qe skeni biseduar?? Kur ka filluar tju shfaqet kjo gjendje qe nuk bisedoni dhe qka ka ndodhur qe ju tash e mendoni shoqerine tuaj me nje kendveshtrim tjeter. Keni theksuar gjithashtu qe keni shume probleme- a kishit mundur te permendi disa nga problemt qe i konsideroni si me te medha dhe qe mendoni qe po ju shkaktojne gjendjen qe jeni?Kur thuani nuk mund ta kontrollini veten me emocione- cilat emocione ju shfaqen me shpesh dhe ne cilat situata ju ndjeheni qe nuk keni kontrolle ne emocionet e juaja?? Mos hezitoni te na sqaroni me hollesisht probklemi tuaj qe te mund tju ndihmojme ne menyre me adekuate.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: