Prshd.

Prshd.

Prshd.Jam nje nen e nje femije 2 vjec.Kam kohe qe nuk ndihem hic mire nga ana shpirterore.Cdo gje me duket kot,nuk kam deshir per asgje,nuk me kenaq asgje,me duket sikur jetoj ne nje bot shum te ftoht e te eger.Me kap ankthi shum shpesh edhe per probleme jo shum serioze.Ndihem bosh,me duket sikur jeta mi ka mbyllur te gjitha rruget per te dale nga kjo gjendje.Kam kaluar shum strese e debate familjare te njepasnjeshme keto 5 a 6 vitet e fundit,dhe tani kam arrit ne nje pik qe nuk duroj dot as fyerjen me te vogel.Cfare me sygjeroni ju lutem se me duket sikur dita dites po cmenem.Trurin e ndiej si te bllokuar krejt,harroj shum gjera brenda nje kohe shum te shkurter etj etj.Pres nje prgj,flm shum

         

Një koment për “Prshd.”

  1. Erduan Kllobucishta says:

    Pershendetje,
    Dua qe problemet e tua ti shikosh si sfida e jo si probleme. Duhet qe te krijosh ura lidhese me bashkeshortin tuaj dhe ta zgjedhesh ate permes diskutimit dhe te gjesh nje zgjidhje me te bashkarisht. Mundohu kushtimisht ta fitosh mbeshtetjen e bashkeshortit duke bere gjera qe ai ka deshire. Mos u jep rendesi problemeve te tua thjesh mendoji si dicka kalimtare dhe qe jane dicka te vogla dhe qe jane te zgjidhshme.

    Cdo te mire,
    Erduani

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: