Prsh…

Prsh…

Prsh…Jam 18 vjeq kam nje prb jam ne lidhje me nje djal qe 2 vjett e kemi shku shumm mir mka respektuu jemi dashht shumm tana i trg babit timm ajj ne fillim nuk na lejoii qe te jemi bashkk tani 2 muaj nuk me kan folur prinderit e mii..Mas 2 muajsh na lejoii qe te jemi bashk poor i dashuri jemm ndryshoi shumn filloi te ftohet preej muu me ofendonte qdo her pa asnje arsyje deshiron te ndaemii masi e kuptoj prindrit e mii deshiron teme lejj por unn nuk mujj mejuu trg prinderve mii…Shpesh her km provuu mee boo vetvrasjje spoo du me jetu deshiroj te vdes km provu lloj lloj tentime por nukk des km pir barna te llojllojshme km pagujjt njerzz mem ther me thikk prap nuk deka….Juuu Lutemm mee ndihminii qfar tee bejj :'(

         

Një koment për “Prsh…”

 1. Lediona Braho says:

  Pershendetje e dashur,

  Me vjen shume keq qe po vuan. Me vjen shume keq qe i dashuri yt te ofendon pa arsye dhe qe prinderit e tu nuk te kane folur per dy muaj. Me vjen shume shume keq qe po perpiqesh te demtosh veten.

  E kuptoj qe ndonjehere gjerat behen shume te veshtira dhe kane peshe aq te rende, sa nuk i perballon dot. E kuptoj qe ne kete situate mund te te duket sikur nuk ka zgjidhje, por zgjidhje ka.

  Mendon se mund ta ndash dhimbjen me dike? Me ke? A ke folur me dike nga familja apo shoqeria per situaten ne te cilen ndodhesh? Ti thua qe nuk ua thua dot prinderve te tu. Pse? Çfare mund te ndodhe nese flet me prinderit e tu per kete çeshtje? Te pakten, a do perpiqesh te flasesh me ta dhe t’u kerkosh ndihme?

  Sado i madh te jete problemi, nese e ndan me te tjeret behet me i vogel dhe i zgjidhshem. Eshte shume e rendesishme per mua te di qe do kerkosh ndihme dhe do flasesh me dike. Ne duam te sigurohemi qe ti do jesh mire!

  Nese nuk bisedon dot me nje person te njohur e te afert, duhet te kerkosh ndihme te nje psikolog ose terapist, qe te marresh ndihmen e duhur sa me pare. Ke nje liste psikologesh ne faqe qe do te te mbeshtesin ne çdo moment, per ta perballuar situaten ne te cilen ndodhesh. Kontakto sa me pare me njerin prej tyre, je ne kohe per te ndihmuar veten tende. Ne jemi ketu per ty, ne çdo kohe!

  Perzemersisht,

  Lediona

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: